SportNogometRutinska pobjeda Portugala nad Turskom

Rutinska pobjeda Portugala nad Turskom

Nogometaši Portugala pobijedili su večeras u Dortmundu selekciju Turske sa 3:0, u drugom kolu F-grupe Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Portugalci su upisali drugu pobjedu kojom su osigurali prvo mjesto u grupi i plasman u osminu finala.

Tokom cijele utakmice nogometaši Portugala diktirali su tempo a pitanje pobjednika praktično riješili već nakon manje od pola sata igre.

Bernardo Silva je u 21. minuti pogodio za 1:0, a sedam minuta kasnije Akaydin je zatresao vlastitu mrežu nakon nesporazuma sa golmanom Altayom Bayındırom.

Konačan rezultat postavio je Bruno Fernandez u 56. minuti na asistenciju Ronalda.

U prvom meču u ovoj grupi Češka i Gruzija su odigrale neriješeno 1:1.

Portugal je prvi i već je osigurao plasman u nokaut fazu, dok je Turska drugoplasirana sa tri boda i za dalji plasman će joj biti dovoljan remi protiv Češke u posljednjem kolu. Češka i Gruzija nakon dva kola imaju po bod.

U posljednjoj utakmici dana, kojom će biti završeno drugo kolo EP-a od 21 sat igraju Belgija i Rumunija.