SportOlimpijske igre 2024.Rukometaši Slovenije svladali Hrvatsku

Rukometaši Slovenije svladali Hrvatsku

Rukometaši Hrvatske u meču drugog kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu poraženi su od Slovenije sa 29:31 (13:13).

Utakmica je odlično započela za Vatrene, poveli su 5:1 nakon 11 minuta, držali četiri gola prednosti do 9:5, ali nakon ulaska golman Lesjaka Slovenija je uhvatila rezultatski priključak.

Ključnim se pokazalo razdoblje od 44. do 50. minute kada je Slovenija serijom 5:0 stigla do prednosti od 25:21. Hrvatska je smanjila na 25:23, a kod tog rezultata Šoštarić nije iskoristio priliku za smanjenje na gol razlike sedam minuta prije kraja i tu je propala posljednja prilika za povratak u dvoboj.

Mario Šoštarić, Zvonimir Srna i Ivan Martinović postigli su po pet golova za Hrvatsku, dok su Sloveniju predvodili Blaž Janc i Aleks Vlah sa po osam pogodaka.

Hrvatska će u trećem kolu u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke koja nakon prva dva kola ima maksimalna četiri boda. Slovenija se isti dan sastaje sa Švedskom.