SportRukometRukometaši Slobode izborili plasman u 2. kolo EHF European kupa

Rukometaši Slobode izborili plasman u 2. kolo EHF European kupa

Rukometaši tuzlanske Slobode izborili su plasman u 2. kolo EHF European kupa. U današnjoj revanš utakmici pobijedili su ekipu Klaksvik sa 23:18 (17:11).

I u prvom susretu, odigranom u petak, rukometaši tuzlanske Slobode su u Mejdanu savladali Farane 30:19. U 2. kolu Tuzlaci igraju sa Maccabijem iz Izraela.

Kada je u pitanju današnji susret bilo je to rutinsko odrađivanje posla. Poslije uvodne rezultatske neizvijesnoati Tuzlaci su se vrlo brzo odvojili na pet-šest golova prednosti i do kraja susreta održavali razliku.

U drugom dijelu priliku su dobili i igrači sa manjom minutažom, a Farani su drugo poluvrijeme riješili u svoju korist rezultatom 6:7.

Najefikasniji u taboru Slobode bili su Bečić 6, Suhonjić, Gabrieri i Mišetić sa po 3 postignuta gola. Kod Team Klaksvika bolji od ostalih bili su Bliznov sa 5 i Tjaldraflotti sa 3 postignuta gola.