ZDKSportRukometaši Čelika pobijedili ekipu Rudara iz Banovića

Rukometaši Čelika pobijedili ekipu Rudara iz Banovića

U zaostaloj utakmici 8. kola Prve rukometne lige Federacije BiH, rukometaši Čelika pobijedili su ekipu Rudara iz Banovića sa 33:24, poluvrijeme je bilo 15:13 za domaćina.
Ovo je bila zaslužena pobjeda izabranika trenera Seldina Rizvanovića sa kojom su ostali u vrhu tabele sa ekipom Gradačca 1954. Iako su gosti u Zenicu doputovali sa devet igrača u prvom dijelu pružili su dobar otpor. U drugom poluvremenu bolja igra Čelika za konačnih 33:24.

Kod gostiju Ćasurović je postigao osam, a Knezović šest golova. U ekipi Čelika, Dervenčić je upisao 12 golova, Begagić, Kišić i Gušić susret su završili sa po četiri gola.

Nakon devet odigranih kola Čelik ima omjer 8:1 u pobjedama i 24 poena i trenutno je drugi na tabeli.

U subotu, 28. novembra, Čelik u 10. kolu gostuje u Tešnju, kod Bosne TS.