Lokalne TemeSportRukometaši Bosne nemoćni protiv Izviđača

Rukometaši Bosne nemoćni protiv Izviđača

KSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije Goran Ilić i Vedran Paleksić (oba Doboj). Delegat: Saša Sarajlić (Zenica). Sedmerci: Bosna 3(2), Izviđač 4(2). Isključenja: Bosna 8 min, Izviđač 10 min.

BOSNA: Hadžić (10 odbrana, 1 sedmerac), Pekić (3 odbrane), Hasečić, Spahić 2(1), Čabaravdić 2, Burić 4, Balta 3, Hrnjić, Begić 2, Imamagić 3, Limo, Buljina, Bečak 2, S.Sirćo 2(1), Omanović, Skopljak 2. Trener: Zdenko Antović

IZVIĐAČ: Tolić (6 odbrana, 1 sedmerac), I.Ereš (7 odbrana), Miličević 2, J.Ereš 5, A.Grbavac, Bošnjak 1, Mandić 6(1), Čutura 1, Jarak 6, J.Grbavac 5, M.Pavlak 3(1), A.Pavlak 2, Milas, Šarac 3, Beljo, Primorac. Trener: Zdenko Grbavac.

Nisu rukometaši Bosne u novoj sportskoj opremi mogli parirati jednoj od najboljih ekipa u našoj zemlji. Izviđač je od prve minute nametnuo svoj ritam i dominantno su izgledali sve do pred kraj kada i gostujući trener puno mijenja, što se osjetilo na igri gostiju. Već na poluvremenu (11:17) je bilo jasno da Bosna neće napraviti iznenađenje, ali je sredinom drugog dijela prijetila i prava katastrofa kada je Izviđač došao i do 16 golova prednosti. Odbrana nije uspjevala zaustaviti i brže i jače rukometaše Izviđača, dok u napadu nije bilo prave ideje, teko da je Bosna u 20 minta drugog dijela postigla samo četiri gola. U finišu se to malo popravili i završilo je 23:34, a ono što vrijedi izdvojiti iz ove utakmice je dobra partija golmana Hadžića u prvom poluvremenu i posebno ulazak mladog Seada Sirće na teren. Sa par vrlo lijepih poteza i dva gola, ovaj 17-godišnjak je podigao publiku na noge i već sada postaje izvjesno da Bosna dobija još jednog odličnog mladog igrača. U narednom kolu rukometaši Bosne gostuju u Cazinu kod novog premijerligaša Krajine.