Lokalne TemeSportRukomet: Velika pobjeda RK "Bosna Visoko Ekoenergija" u Vogošći!

Rukomet: Velika pobjeda RK “Bosna Visoko Ekoenergija” u Vogošći!

Rukometaši RK “Bosna Visoko Ekoenergija” ostvarili su možda i najbitniju pobjedu ove sezone, pobjedu koja najvjerovatnije znači i opstanak u Premijer rukometnoj ligi BiH. Oni su u subotu u Sportskoj dvorani “Amel Bečković” u Vogošći savladali domaću ekipu 27:26 u utakmici koja je na određeni način bila “sve ili ništa” za visočki klub. U odličnoj atmosferi koju su napravili visočki navijači, pa se tako činilo kao da se meč igra u Visokom, rukometaši Bosne su skoro čitav meč igrali mudro i pametno, te su u drugom poluvremenu imali i prednost od pet golova razlike. Ipak, domaćini u zadnjih deset minuta lagano stižu zaostatak pa je utakmica imala infarkt završnicu. Vogošća je čak imala i napad za izjednačenje, no srećom po visočku ekipu nisu ga uspjeli realizovati, nakon čega je nastupilo veliko slavlje visočkih rukometaša na parketu vogošćanske dvorane.