Lokalne TemeSportRukomet: Uprkos porazu, dobra igra visočkih rukometaša u Ljubuškom

Rukomet: Uprkos porazu, dobra igra visočkih rukometaša u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača su u okviru 21. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu visočke Bosne rezultatom 30:27 (13:16). Domaći rukometaši su od samog početka susreta imali su rezultatsku prednost, koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus četiri gola (13:9). Serijom 7:0 ekipa Bosne u posljednjim minutama prvog dijela stiže do preokreta pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:16.

Početkom drugog dijela domaćini odličnom igrom dolaze do poravnanja rezultata 18:18, da bi samo nekoliko minuta kasnije stigli i do vodstva 23:18. Do kraja susreta bez većih problema prednost je ostala na strani Izviđača za, na kraju, konačnih 30:27.

Izviđač su do pobjede vodili Pavlović Ivano i Češko Diano sa po šest postignutih pogodaka. Šaravanja Marian dodao je pet. U redovima Bosne najefikasniji su bili
Jamaković Adnan i Nazifović Harun sa po sedam postignutih pogodaka, dok je Halilbegović Faruk dodao šest.