Lokalne TemeSportRukomet: RK "Gradačac" - RK "Bosna" 28:20 (17:9)

Rukomet: RK “Gradačac” – RK “Bosna” 28:20 (17:9)

Visočki rukometaši su u okviru 20. kola Premijer rukometne lige BiH gostovali u Gradačcu kod istoimene ekipe i zabilježili poraz rezultatom 28:20. Treba odmah naglasiti da je visočki tim u ranoj fazi utakmice ostao bez Burića, koji je zadobio potres mozga, što je u značajnoj mjeri poremetilo igru Bosne.

Prvo poluvrijeme je proteklo u apsolutnoj dominaciji Gradačca, koji je iz minute u minut povećavao vodstvo. Već u 13. minuti je bilo +6 za domaću ekipu (9:3), da bi u 22. bilo 12:5. Prednost je rasla do maksimalnih +9 (16:7) koliko je bilo pred kraj prvog poluvremena. Mini serijom 2:0 Bosna je malo smanjila zaostatak, ali se na odmor otišlo ipak sa dva gola razlike za Gradačac – 17:9.

U nastavku je domaćin ponovo zaigrao bolje te je u jednom trenutku imao i +10 (23:13). Tada je Bosna napravila seriju 4:0 i smanjila veliki zaostatak, no najbolji pojedinac meča  i nekadašnji igrač visočkog tima Luka Karanović je sa dva od svojih ukupno 10 golova srušio eventualne nade u povratak Bosne. Do kraja su igrači Gradačca čuvali prednost i na kraju slavili rezultatom 28:20.