Lokalne TemeRukomet: RK "Bosna Visoko Ekoenergija" - RK "Izviđač CO" 30:39 (15:19)

Rukomet: RK “Bosna Visoko Ekoenergija” – RK “Izviđač CO” 30:39 (15:19)

Visočki tim je u meč ušao bez Enesa Sirće, Adnana Balte i Emraha Jamakovića, a gosti su krenuli silovito. Poveli su sa 12:4, što je u tom momentu za Bosnu bio itekako veliki šok. No, visočki tim, koji je zbog kazne meč kao domaćin ponovo igrao u Hadžićima, uspio se konsolidovati do poluvremena i prepoloviti zaostatak (15:19).

U nastavku meča Visočani su zaigrali još agresivnije i bolje, pa su u nekoliko navrata bili na tri gola zaostatka. Uspjeli su smanjiti i na dva gola zaostatka (25:27), a onda je trener gostiju pozvao minutu odmora. Bosna se odbranila, imali napad za minus jedan, ali nije ga iskoristila. Gosti su potom poveli sa 28:25, a nakon toga do kraja meča napravili su seriju od 11:5 za konačnih 39:30.

Za tri dana nastavlja se BH Telecom Premijer liga BiH, a naša ekipa gostuje Vogošći. Taj meč igra se u subotu od 20 sati.