Lokalne TemeSportRukomet: RK "Bosna" - RK "Sloboda" 23:23 (12:11)

Rukomet: RK “Bosna” – RK “Sloboda” 23:23 (12:11)

Rukometaši visočke Bosne i Slobode iz Tuzle su u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali neriješeno, a krajnji rezultat glasio je 23:23 (12:11). Prvi dio susreta nešto bolja igra domaćina, koji su uglavnom bili ti koji su imali rezultatsku prednost. U pojedinim trenucima prednost je iznosila i tri gola razlike kod rezultata 9:6 u 18. minuti susreta.

Serijom 1:3 gosti iz Tuzle u 22. minuti uspijevaju smanjiti zaostatak na minus jedan kod rezultata 10:9. Do kraja prvog dijela domaćini su još jednom otišli na plus tri, da bi sa dva vezana pogotka „Solari“ uspjeli smanjiti na minus jedan, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:11.

Nastavak susreta bolje otvaraju domaćini koji serijom 3:0 dolaze do četiri gola prednosti u 36. minuti kod rezultata 15:11. Visočani su prednost uspjeli sačuvati sve do 49. minute, kada ekipa Slobode nakon dugo vremena dolazi do poravnanja rezultata 19:19. Ekipa Bosne pravi novu seriju pa u 54. minuti ponovo dolazi na tri gola prednosti 22:19. Ipak, boljom igrom u posljednjih pet minuta susreta rukometaši Slobode uspijevaju anulirati prednost za konačnih 23:23.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Halilbegović Faruk sa sedam i Osmanhodžić Almir sa četiri postignuta pogotka. U redovima Slobode istakli su se Pavlak Mario i Bečić Anes sa po četiri postignuta pogotka. Po tri su dodali Suhonjić Emir, Ovčina Alen i Đorđević Luka.