Ljudi mi kažu da dobro izgledam

Ronda Rousey vratila se treninzima nakon osam godina

Bivša UFC prvakinja Ronda Rousey ponovno se zaljubljuje u MMA. Smatrana jednom od pionirki ženskih borilačkih sportova, Rousey je bila prva žena koja se borila u glavnoj borbi večeri u Octagonu 2013. godine, a njena dominacija u bantam kategoriji postavila je temelje za današnju popularnost sporta. Nakon osam godina izbivanja, potaknutog uzastopnim porazima od Holly Holm i Amande Nunes te problemima s potresima mozga, Rousey ponovno trenira, piše Bloody Elbow.

Usred nagađanja o mogućem povratku u kavez, Rousey je u emisiji The Breakfast Club objasnila zašto se vratila treninzima. Sve je, kaže, počelo kada ju je jedan od trenera zamolio za pomoć u sticanju crnog pojasa u judu. “Samo se opet zabavljam s tim”, rekla je Rousey o treniranju MMA-a. “Došlo je do tačke gdje osjećam da mi je to nekako oteto, i borila sam se i trenirala iz razloga koji nisu bili moji.”

Dodala je kako je nakon posljednje trudnoće željela vratiti svoj tjelesni identitet. “Sama trudnoća je prokleto teška. Doslovno sam se osjećala kao invalid u usporedbi s time da sam bila fino podešeni atletski stroj. Htjela sam vratiti taj svoj tjelesni identitet od toga da sam samo posuda za stvaranje druge osobe. Otišla sam u krajnost, nisam htjela trenirati, nisam htjela ništa raditi.”

Danas, na pitanja za što se priprema, odgovara s novim samopouzdanjem. “Svi me pitaju za što treniram, a ja im kažem: ‘Za vlastitu radost, je li to loše?’. Kažu mi da izgledam dobro, a ja im odgovorim: ‘Pa, zato što sam najveća ikad’.

Naravno, ovo je ono što se događa kad treniram”, izjavila je Rousey. Kao jednu od inspiracija spomenula je i povratak Mikea Tysona, koji, prema njoj, “dokazuje da nito nikada nije stvarno gotov”.

Ko je najveća borkinja svih vremena?

Dugo se vremena upravo Ronda Rousey smatrala najboljom borkinjom ženskog MMA-a, s osam pobjeda u borbama za naslov u UFC-u i Strikeforceu. Međutim, trebalo je nekoliko godina da Amanda Nunes preuzme tu titulu kao općeprihvaćena najveća borkinja svih vremena.

Nunes je pobijedila Mieshu Tate na UFC-u 200, a zatim je u prvoj odbrani titule nokautirala Rousey za samo 48 sekundi. Brazilka danas ima 11 pobjeda u borbama za UFC naslov i pobijedila je svaku UFC prvakinju u kategorijama do 61 kg i više, s iznimkom trenutne prvakinje Kayle Harrison.

Index.hr / sportskipuls.ba

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

VEZANE VIJESTI

Sjećanje na Svetog Franju
Italijan zamjenio Đokovića

Sjećanje na Svetog Franju

Italijan zamjenio Đokovića

Čelnici Pokreta u Britanskoj ambasadi

NAJČITANIJE