SportRoma protutnjala Udinama, Juventus do pobjede golom Ronalda iz 95. minute

Roma protutnjala Udinama, Juventus do pobjede golom Ronalda iz 95. minute

Sedam utakmica desetog kola italijanske Serije A odigrano je večeras, a Juventus je izbjegao novi kiks, dok je Roma ostvarila ubjedljivu pobjedu.
Roma je došla do ubjedljive pobjede na gostovanju kod Udinesea (0:4). Zainolo je doveo Vučicu u prednost u 14. minuti, a u 32. je Fazio dobio crveni karton i gosti su ostali s igračem manje. Ipak, to nije pokolebalo Romu. Smalling je u 51. pogodio za 0:2, a u nastavku su još pogađali Kluivert u 54. i Kolarov u 65. iz penala. Džeko i Jajalo su odigrali svih 90 minuta i zaradili žute kartone.

Lazio nije imao problema sa Torinom (4:0). Acerbi je pogodio u 25. minuti, a Immobile je udvostručio prednost domaćih u 33. minuti. Immobile je pogodio iz penala u 70. minuti, a Belotti je u finišu susreta autogolom postavio konačan rezultat. Senad Lulić je odigrao cijeli meč.

Juventus je napravioizbjegao novi kiks. Stara dama je ovaj put uz dosta muke pobijedila Genovu (2:1). Bonucci je doveo torinski klub u prednost u 36. minuti, da bi Kouame izjednačio na 1:1 u 41. minuti. Gosti su dobili crvene kartone u 51. i 61. minuti, ali Juve se i dalje mučio.

I domaći su ostali sa igračem manje u 87. minuti kada je drugi žuti karton dobio Rabiot. U petoj minuti sudijske nadoknade dosuđen je penal za Juventus, koji je realizovao Ronaldo za 2:1. U redovima Stare dame nije bilo Pjanića zbog povrede.