SportRoma povela golom Džeke, uslijedio potop: United Vučici utrpao šest golova

Roma povela golom Džeke, uslijedio potop: United Vučici utrpao šest golova

Manchester United i Roma odigrali su izvrstan prvi meč polufinala Evropske lige. Vidjeli smo čak osam golova, a završeno je trijumfom Đavola od nevjerovatnih 6:2.

U strijelce se u ovom meču upisao i naš Edin Džeko, koji je u jednom trenutku pogodio za vodstvo Vučice od 1:2.

Inače, prvi je do gola na meču došao United i to u 9. minuti kada su njegovi igrači odigrali spektakularnu akciju. Na kraju je Cavani asistirao Brunu Fernandesu, a Portugalac prebacio Pau Lopeza i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Roma se u igru vraća u 15. minuti kada je nakon igranja rukom Pogbe dosuđen penal, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Lorenzo Pellegrini i pogodio za 1:1.

Onda na scenu stupa i Džeko, koji u 34. minuti nakon asistencije upravo Pellegrinija šalje loptu u gol za 1:2.

United sjajno otvara drugi dio meča i ekspresno poravnava rezultat na 2:2 preko Cavanija, a bila je to samo najava pakla koji čeka Vučicu u nastavku. Fenomenalno je igrao upravo Cavani i zajedno s Brunom nosio United do potpunog preokreta.

Do njega United dolazi u 64. minuti kada ponovo pogađa impresivni Urugvajac. Bilo je tada 3:2, ali nije domaćin tu namjeravao stati.

U 71. minuti je dosuđen i penal za United, a rutinski ga je realizirao Fernandes i pogodio za 4:2. Potom je Romu u nekoliko navrata spasio Pau Lopez odličnim reakcijama, ali spasa nije bilo u 75. minuti kada Pogba daje novi gol i to na asistenciju izvrsnog Brune i pogađa za petardu i 5:2.

Nije tu bio kraj mukama Džeke i društva, pošto u 88. minuti i rezervista Greenwood stiže do gola i postavlja konačnih 6:2.

United je tako čekirao kartu za Gdanjsk pošto je zaista već jednom nogom u finalu.

Evropska liga, polufinale:

Manchester United – Roma 6:2 (Bruno 2x, Cavani 2x, Pogba, Greenwood / Pellegrini, Džeko)