RK Čelik teško do pobjede protiv Gradačca

499

Rukometaši Čelika okončali su prvi dio rukometne sezone jučerašnjom pobjedom od 38:36 protiv dosta motivisanih protivnika iz redova RK Gradačac.

Gosti su bolje otvorili susret i već nakon 12 minuta igre imali 5 golova prednosti, a za šta im je na ruku išla dosta loša igra domaćina.

Prvo poluvrijeme je proteklo u znaku gostiju koji su u nekim trenucima imali i po 6 golova viška, ali su na poluvrijeme otišli sa rezultatom 16:21. Od početka drugog dijela druga slika na terenu, domaći kao preporođeni uspjevaju se nametnuti protivniku.

U 37. Minuti su stigli na samo gol zastatka, a da bi nakon odbrane danas fenomenalnog Enesa Sirče, za poravnanje i 24-24 pogodio Davor Kadić.

Gosti ipak uspjevaju ponovo povesti i imati razliku od 3 i više golova. Ključni trenuci kada se utakmica prelomila igrali su se u 45 minuti, gosti sa igračem manje posustali su napadima Čelika.

Bakir Buljugija dva puta pogađa i poravnava rezultat na 30:30. U nastavku Zeničani koriste igrača više, stižu do važne prednosti i osvajaju važna tri boda.

U domaćim redovima Mirza Dervenčić je pogađao 9, A Bakir Buljugija i Aldin Begagić po 6 puta.

U timu Gradačca najefikasniji bili su Nikola Grahovac sa 8 i Ibrahim Haseljić sa 7 pogodaka.  Za rukometaše Čelika slijedi pauza i kratki predah jer Prvenstvo i takmičenje u Kupu nastavljaju u februaru.