SportRukometRK Bosna Vispak pobjedom otvorila drugi dio sezone, u Visokom poražena brčanska...

RK Bosna Vispak pobjedom otvorila drugi dio sezone, u Visokom poražena brčanska Lokomotiva

Rukometaši visočke Bosne Vispak, nakon dvomjesečne pauze, u subotu navečer vratili su se nastupima u Premijer ligi Bosne i Hercegovine za rukometaše i to pobjedom protiv ekipe Lokomotive iz Brčkog. Naime, na samom startu drugog dijela sezone Visočani su na domaćem terenu slavili rezultatom 27:24.

Gotovo cijeli prvi dio susreta bio je neizvjestan, a veći dio vremena prednost na terenu pripadala je gostujućim rukometašima. Podatak koji to najbolje ilustruje jeste prednost Lokomotive koja je u jednom trenutku iznosila 1:6. Do pred sami kraj prvog dijela Visočani su stizali rezultat, te je izabranicima Senada Skopljaka u posljednjim minutama prvog poluvremena i pošlo za rukom, te se na odmor otišlo pri rezultatu 13:13.

Drugi dio susreta bio je mnogo zanimljiviji, barem za domaću publiku, jer su visočki rukometaši nakon odmora krenuli silovito u drugo poluvrijeme, sa jasnom željom da stignu do pobjede. Tokom većine drugog poluvremena gledali smo rezultatsku klackalicu na terenu KSC “Mladost”, nakon čega rukometaši visočke Bosne uspijevaju konsolidirati svoje redove. Tada je presudila i nespretnost gostiju iz Brčkog, te je rezultat priveden kraju rezultatom 27:24 u korist Visočana.

Nakon ove pobjede i dobrog starta drugog dijela sezone Bosna Vispak uspjela je održati treće mjesto, na kojem je završila i jesenji dio prvenstva. Podsjećamo, na prva dva mjesta nalaze Borac sa 40 i Gračanica sa 36 bodova, dok visočki rukometaši vode tijesnu bitku za treće mjesto sa ekipama Sloga Gornji Vakuf, Izviđač i Sloga Doboj.

U naredno, 17. kolu, Visočani će imati priliku da povećaju prednost u ovoj borbi za treće mjesto i to na gostovanju kod ekipe Iskre u Bugojnu. Riječ je o ekipi koja je do sada upisala svega četiri pobjede, uz dva remija i devet poraza, te će to biti sjajna šansa za izabranike Senada Skopljaka da stignu do novih bodova. Dodatno, u prilog nadi u dobar rezultat Visočana, govori i njihova visoka pobjeda nad ekipom Iskre u prvom dijelu prvenstva, kada je rezultat glasio 35:29.