Lokalne TemeSportFOTO / RK Bosna - RK Gračanica 30:31 (14:16)

FOTO / RK Bosna – RK Gračanica 30:31 (14:16)

U trećem kolu Premijer lige BiH u rukometu na domaćem terenu Bosna je poražena od Gračanice jednim golom razlike. Na samom otvaranju utakmice Bosna je bila bolja i u jednom trenutku imala prednost od tri gola razlike (6:3). Tako je bilo sve do 19.minute kada gost prave seriju od 0:3 i poravnavanje rezultata. Uprava tada počinju problemi i dižu se tenzije na terenu što rezultira isključenjima Halilbegovića i Balte sa jedne, a Tufekčića sa druge strane, a što izaziva opšte negodovanje na tribinama.

Vrlo brzo Bosna ipak dolazi na +2 i ima 11:9. Nakon toga ponovo gosti prave seriju od 0:3 i prvi put na utakmici vode rezultatom 11:12 u 23.minuti susreta. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 14:16.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti i vode sve do 37.minute sa +3. Bosna se vraća u igru nošena navijanjem s tribina i pravi seriju od 4:1 te ponovo vodi 23:22, igrala se 45.minuta.

I ponovo treći put na utakmici Gračanica pravi prednost od 0:3 i ima prednost dva gola razlike. Pet minuta do kraja gosti vode 26:29 i kada se činilo da je pitanje pobjednila riješeno domaći prave seriju 3:0 i imaju neriješeno u 57.minuti susreta.

Slijedi “ šokantna”završnica u kojoj su se bolje snašli igrači gostiju koji su na kraju slavili.

Po završetku utakmice došlo je i do nemilih scena uzrokovanih lošim suđenjem.