Lokalne TemeRK Bosna Centrotrans pokradena i minimalno poražena u Cazinu rezultatom 29:28

RK Bosna Centrotrans pokradena i minimalno poražena u Cazinu rezultatom 29:28

Nakon sjajne igre gotovo 58. minuta utakmice u Cazinu, protiv ekipe RK Krajina, visočki predstavnik u rukometnoj Premijer ligi BiH, RK Bosna Centrotrans, nesretno je poražen rezultatom 29:28.

Iako se vodila ravnopravna borba tokom cijele utakmice, gosti iz Visokog uspjeli su da naprave blagu prevagu pred sam kraj utakmice, te su pet minuta prije kraja susreta imali prednost od jednog gola razlike, što je u ovako neizvjesnoj utakmici bilo pravo bogatstvo, jer se većinom igralo u egalu. Ipak dvije minute prije kraja domaćini uspijevaju povratiti rezultat u egal, 28:28, nakon čega nastupa prava drama na terenu, kada Bosna biva oštećena lošom sudijskom odlukom, koja će na kraju rezultirati minimalnim porazom Bosne, isključenjem trenera Antovića zbog prigovora, kao i grubim oštećenjem ekipe RK Bosna Centrotrans.

Prema izjavama sa lica mjesta Bosna će uložiti žalbu na ovakav rasplet situacije, zbog odluke kojom je finiš susreta pretvoren u sudijsku lakrdiju, a mnogo više informacija o ovom slučaju imat ćemo u narednim danima, što ćete svakako moći pročitati na vašem portalu Visoko.co.ba.

Za kraj ovog prenosa mi vam, dragi naši čitaoci, donosimo najefikasnije pojedince na ovoj utakmici.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Bojan Burazor, koji je postigao 7 golova, a u stopu su ga pratili Ismir Salkić i Alen Lipović, koji su postigli po 6 golova, dok je Goran Stanić dodao 5 golova.

U redovima RK Bosna Centrotrans iz Visokog najbolji pojedinci bili su Adnan Balta sa 8 golova i Kerim Čabaravdić sa 6 golova, dok su čak četvorica igrača, Skopljak, Buljina, Imamagić i Burić postigli po 3 gola. Svoj doprinos dali su i Amar Spahić i Amel Semić, sa po jednim postignutim golom.

Također, Ismar Hadžić je odigrao fenomenalnu utakmicu sa čak 16 odbrana, kojima je zaustavljao nalete domaćih igrača, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu Bosne u Cazinu.

Za kraj ćemo još kazati i da je zanimljiva statistika u kojoj stoji da je RK Krajina imala samo jedno isključenje u toku utakmice i to na samom kraju prvog poluvremena, a RK Bosna je upisala 6 isključenja u toku utakmice.

To bi bilo sve što se tiče osvrta na utakmicu za večeras, a u narednim danima očekuju nas komentari struke i prave iz visočkog kluba o ovoj utakmici.

Hvala vam za pažnju i nadamo se da ste, unatoč tehničkim poteškoćama i sudijskim greškama uživali u prenosu utakmice, te da ćete i dalje biti uz vaš portal Visoko.co.ba.

Sa vama su ovog puta bili Enes Hodžić i Dario Božić, koji su vas izvještavali o toku utakmice u Cazinu.

Srdačan sportski pozdrav.

_______________________________________________________________________

KRAJ UTAKMICE: Nažalost, zbog manjih tehničkih poteškoća, ali i zbog izvjesnih problema na samom terenu u ovoj neizvjesnoj završnici utakmice i prekida od 5 minuta, zakasnili smo sa završetkom prenosa, ali upravo nam od našeg reportera dolazi potvrda o konačnom ishodu utakmice.

RK Bosna Centrotrans je na ovom gostovanju upisala drugi poraz u okviru 2. kola rukometne Premijer lige BiH, a poražena je rezultatom 29:28 od ekipe RK Krajina iz Cazina.

U nastavki večeri očekuje nas detaljan izvještaj o završetku utakmice, stoga ne propustite da budete uz vaš portal Visoko.co.ba. Svakako će biti zanimljivo čuti i izvještaj o ovom prekidu, jer prema nezvaničnim javljanjima iz Cazina došlo je do sudijske greške, zbog čega je utakmica pretvorena u lakrdiju i zbog čega je Bosna grubo oštećena.

Također, trener Antović je isključen zbog prigovora sudijama, a Bosna već sada najavljuje ulaganje žalbe zbog ovog slučaja.

U nastavku večeri detaljan izvještaj.

58’ – Nakon vodstva Bosne domaćini iz Cazina uspijevaju da pronađu način i vrate utakmicu u egal. Dvije minute prije kraja rezultat glasi 28:28.

53’ – Domaćini pokušavaju da izvuku neizvjesnu završnicu, ali Bosna i dalje vodi minimalnom razlikom. Rezultat glasi 25:26 u korist Visočana.

50’ – Ekipa Krajine pokušava da vrati utakmicu u svoju korist. 23:25 glasi rezultat u ovom trenutku.

47’ – Bosna počinje da “lomi” meč u ovim trenucima. Rezultat glasi 22:25 u korist gostiju.

46’ – Gosti iz Visokog pretenduju na bodove u ovoj utakmici i konstantno pokušavaju da se odvoje na više golova razlike, ali domaćini su do sada uvijek uspijevali da vrate rezultat u egal. Trenutno RK Bosna Centrotrans vodi 22:24.

41’ – Dinamična igra dovodi ponovo do egala. Teško bi bilo odrediti koja ekipa ima prednost i ko bi mogao biti pobjednik u ovoj utakmici. Rezultat trenutno glasi 21:21.

35’ – Vrlo brza igra na samom startu drugog poluvremena i Bosna se sjajno snalazi na početku, pa tako rezultat glasi 19:18 u korist gostiju iz Visokog.

DRUGO POLUVRIJEME: I nakon sjajnih i neizvjesnih 30 minuta u Cazinu počinje drugo poluvrijeme utakmice između domaćina ekipe RK Krajina i gostiju iz Visokog, ekipe RK Bosna Centrotrans.

Rezultat na poluvremenu je glasio 13:13, ali se nadamo boljem rezultatu Visočana u drugom dijelu utakmice.

U prvom poluvremenu imali smo priliku gledati jednu zanimljivu i neizvjesnu dionicu igre u Cazinu, koja je protekla u ravnopravnoj borbi oba tima, od kojih nijedan nije mogao da napravi malo veći iskorak. Bosna je zaprijetila na samom kraju prvog poluvremena, ali onda su gosti malo boljim angažmanom uspjeli da vrate utakmicu na kraju prvog poluvremena u egal, te trenutni rezultat glasi 13:13.

RK Bosna Centrotrans na krilima mladih igrača održava ovu utakmicu ravnopravnom, pa su tako do sada Skopljak, Balta i Imamagić upisali po 2 gola, dok Burić i Čabaravdić imaju po 3 gola na kontu. Također, vrijedi napomenuti i dobar angažman Hadžića na golu, koji daje veliki doprinos u ovoj utakmici, pa je tako upisao čak 10 odbrana u prvom poluvremenu, od kojih je jedna odbrana penala.

Očekuje nas zasigurno neizvjesno drugo poluvrijeme u Cazinu, stoga ostanite uz Visoko.co.ba.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Ipak nakon blagog preokreta visočke Bosne pred sami kraj prvog poluvremena domaća ekipa uspijeva vratiti utakmicu u egal sa nekoliko dobrih akcija, te rezultat na kraju prvog poluvremena glasi 13:13, a svakako da nas očekuje i vrlo zanimljivo drugo poluvrijeme.

Uskoro slijedi rezime prvog poluvremena. Ostanite u vaš portal Visoko.co.ba.

28’ – Ipak blaga promjena u odnosu na igru u dosadašnjem dijelu utakmice. Gosti iz Visokog, ekipa RK Bosna Centrotrans, prave blagi iskorak i odlaze na dva gola razlike, pa tako trenutni rezultat, dvije minute prije kraja poluvremena glasi 13:11. Ismar Hadžić na golu visočke Bosne radi sjajan posao.

25’ – Još samo pet minuta do kraja prvog poluvremena susreta u Cazinu. Veoma neizvjesna utakmica, u kojoj se smjenjuju golovi na obje strane, te nijedna ekipa nema neko efikasno rješenje da “prelomi” utakmicu i napravi iskorak od više golova razlike. Trenutni rezultat glasi 11:11, a tako neizvjesno će izgleda ostati i do kraja prvog dijela.

19’ – Otprilike nekih 400-500 gledalaca se nalazi na tribinama dvorane u Cazinu, dok se na terenu igra, trenutno, veoma neizvjesna utakmica između RK Krajina i RK Bosna Centrotrans. Trenutni rezultat glasi 8 naprema 7, u korist domaće ekipe.

11’ – U toku je jedanaesti minut utakmice u Cazinu između ekipa RK Krajina i RK Bosna Centrotrans. Trenutni rezultat glasi 5:5.

20:00 – Sudije su zvanično označile početak utakmice u Cazinu, gdje nas čeka veoma zanimljivo sportsko veče, a kako nam javlja naš reporter u Cazinu atmosfera daleko od očekivanog, budući da nema vatrenog dočeka za goste iz Visokog. Atmosfera u sali tek prosječna.

Mi se nadamo da će rukometaši, kao i nogometaši iz Visokog, odraditi dobar posao na terenu i izvojevati prvu pobjedu ove sezone.

19:55 – Prije nego zvanično utakmica i prenos na vašem portalu Visoko.co.ba krenu, kazat ćemo nekoliko zanimljivosti vezanih za ovaj susret. Naime, za vrijeme ljeta u redove Krajine prešao je jedan od članova RK Bosna Centrotrans, tačnije jedan od golmana Faris Žiga. Svakako da će biti zanimljivo pratiti njegov nastup protiv matičnog kluba, u kojem je branio proteklih sezona.

Također, zanimljiva je i činjenica da je RK Krajina u proteklom, 1. kolu odigrala katastrofalnu utakmicu, gdje je na gostovanju kod Konjuha zabilježila poraz od nevjerovatnih 16 golova razlike, rezultat je glasio 33:17, što je ubjedljivo najgori rezultat 1. kola rukometne Premijer lige BiH. Ali, to ne treba značiti da visočani imaju lagano gostovanje, naprotiv neke otežavajuće činjenice smo naveli i u prvobitnoj najavi prenosa uživo, ali svakako će i motiv igrača RK Krajina da u ovom kolu, kod kuče zabilježe dobar rezultat biti mnogo veći, što će vjerovatno imati za rezultat dobru igru domaće ekipe.

Od 20:00 sati, u vrijeme kada je zakazan početak utakmice u Cazinu između ekipe domaćina RK Krajina i gostiju iz Visokog, ekipe RK Bosna Centrotrans, samo na portalu Visoko.co.ba možete pratiti izravan, tekstualni prenos stanja na terenu.

Utakmica između RK Krajina i RK Bosna Centrotrans odigrava se u okviru drugog kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, te će visočka Bosna nakon poraza na domaćem terenu u prvom kolu, protiv ekipe Izviđača iz Ljubuškog, tražiti svoje prve bodove. Ovo je izuzetno teško gostovanje, kako zbog činjenice da je put do Cazina koji su igrači iz Visokog morali prevaliti ogroman, gotovo 300 kilometara, a zatim i zbog činjenice da je ekipa RK Krajina veoma neugodan protivnik, posebno na domaćem terenu.

U svakom slučaju očekuje nas veoma uzbudljiv susret, stoga ne propustite da utakmicu pratite samo na vašem portalu Visoko.co.ba.