SportRukometRK Borac i ŽRK Hadžići osvajači Kupa BiH

RK Borac i ŽRK Hadžići osvajači Kupa BiH

Rukometaši Borca osvojili su Kup Bosne i Hercegovine. Izabranici trenera Irfana Smajlagića su u finalu igranom u Banjaluci pobijedili trebinjski Leotar rezultatom 31:19.

Borac je sjajno otvorio meč i poveo sa 5:0. Do 12. minute Leotar je napravio seriju od 3:1 i smanjio na 3:6. Ipak, do poluvremena Borac je otišao do velikih šest razlike i na odmoru je vodio sa 14:8.

Ni početkom nastavka Leotar nije uspio da se rezultatski vrati u meč. U 50. minuti, nakon gola Nedima Hadžića sa sedmerca Borac je vodio sa 26:16 i sve je bilo riješeno.

Junak pobjede Banjalučana bio je Vladan Đurđević, koji je postigao 11 golova, a Nebojša Grahovac je meč završio sa 12 odbrana. Nedim Hadžić je postigao pet pogodaka.

U taboru Leotara Đorđe Racković je bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Najbolji igrač turnira je Nedim Hadžić (RK Borac), a najbolji strijelac je Vladan Đurđević (RK Borac), dok je za najboljeg golmana proglašen Nebojša Grahovac (RK Borac).

Rukometašice Hadžića osvojile su Kupe Bosne i Hercegovine, nakon što su u finalu pobijedile ekipu Gruda na završnici u Banjaluci.

Konačan rezultat glasio je 25:24. Činilo se da je susret riješen u 35. minuti, kada su Grude vodile sa pet razlike, ali ekipa trenerice Alme Čehajić Hadžović se nije predala, nego je topila prednost šampionki BiH i došla do 20:20.

Do kraja meča Hadžićanke su imale po gol prednost, Gruđanke su stizale. U posljednju minutu ušlo se pri rezultatu 25:24 za Hadžiće. Imalo je Grude napad za izjednačenja, promašile su Gruđanke, ali onda Hadžićankama ispada lopta i Grude su dobile novu šansu za neriješeno i da barem izbore sedmerce, ali Hadžići su odigrali sjajnu odbranu, te su stigli do trofeja Kupa BiH.

Ponovo je briljirala Anisa Selimović, koja je danas sakupila 13 odbrana, a najefiaksnija je bila Anđela Stojanović sa osam pogodaka, dok je Dejana Kulić dodala sedam.

U taboru poraženih Gruda Matea Šumelj je sakupila 11 odbrana, a Teodora Petković je postigla 10 pogodaka. Ana Petrović je dodala sedam.

Najbolja golmanica Final foura u Banjaluci je Anisa Selimović (Hadžići), dok je Anđela Stojanović (RK Hadžići) najbolja igračica. Najbolji strijelac turnira je Teodora Petković (HRK Grude).