Lokalne TemeSport(FOTO) Rezultati prvog dana turnira u Buzić Mahali

(FOTO) Rezultati prvog dana turnira u Buzić Mahali

ZMAJ Buzić Mahala – RUDAR Kakanj 2:3 (1:1)
17.07.2021. Buzić Mahala: „Rosulje“. Sudija: Kozlo Hamza, asistenti: Aljukić Adis i Čabaravdić Amar. Delegat: Hindija Mirzet.
Strijelci: 1:0 Hindija Irfan 27’, 1:1 Duraković Tarik 37’, 1:2 Ajanović Ermin 51’, 1:3 Duraković Tarik 60’, 2:3 Hindija Tarik 74’.
Žuti kartoni: Fejzagić Harun, Mulaomerović Alem (Zmaj).
ZMAJ: Bešić Salih (c) – Hindija Amel – Hindija Irfan – Mulaomerović Alem – Mulahasanović Anes – Kaldžija Abdusamed – Fejzagić Harun – Gadžun Samir – Kaldžija Ismail (46.Smajić Tarik) – Puščul Elmir – Hindija Tarik. Trener: Brodlić Mirnes.
RUDAR: Delibašić Armin – Bulut Osman – Bliznović Dženan – Bečirhodžić Mirza – Tunjić Luka – Trako Adin – Šemić Benjamin (c) (72.Zahirović Nesko) – Ajanović Ermin – Musić Benjamin (72.Šljivo Almin) – Selimović Armin – Duraković Tarik (72.Kićo Vedin). Trener. Mehanović Bečir.

Prvi finalista XVI Memorijalnog turnira Buzić Mahala je Rudar iz Kaknja. U zanimljivoj utakmici ekipa Rudara, sastavljena uglavnom od juniora, savladala je domaći Zmaj. U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba, dok je u drugom Rudar bio bolji. Utakmica je riješena početkom drugog poluvremena kada je prvo Šemić Benjamin pogodio iz slobodnog udarca za vođstvo Rudara od 2:1, a desetak minuta kasnije Duraković Tarik je povisio na 3:1. Ekipa Zmaja je do kraja uspjela samo da smanji rezultat.

Reprezentacija GNL VISOKO – FORTUNA Zenica 0:2 (0:2)
17.07.2021. Buzić Mahala: „Rosulje“. Sudija: Aljukić Adis, asistenti: Kozlo Hamza i Čabaravdić Amar. Delegat: Hindija Mirzet.
Strijelci: 0:1 Jusić Mahir 17’, 0:2 Kubat Irnis 29’.
REP. GNL VISOKO: Kapić Irhad (86.Tursum Dino) – Begić Adnan – Bešić Jasmin (46.Alijagić Amir) – Bešlić Semin (46.Dedić Senahid) – Bešlić Eldin (46.Habeš Evelin) – Merdić Kenan (c) – Begić Irnas (62.Kaplan Nermin) – Seferović Emin (76.Suljić Edin) – Mušinbegović Nerman (70.Planinčić Armin) – Suljić Osman (46.Mušinbegović Osman) – Planinčić Eldin (46.Kapić Esmer). Trener: Suljić Midhat.
FORTUNA: Ganibegović Mustafa – Vardo Edvin – Tufekčić Edvin (84.Smriko Imran) – Bajramović Harun (c) – Vardo Hamza (46.Žuna Senad) – Pjanić Almedin – Džulan Adis (46.Spahić Emir – 70.Šeper Kerim) – Agić Anes (75.Medeško Mirso) – Kubat Irnis (78.Hercegovac Senaid) – Jusić Mahir (67.Ismić Enis) – Huzbašić Tarik. Trener: Bujak Armin.

Drugi finalista XVI Memorijalnog turnira u Buzić Mahala je Fortuna iz Zenice. U zanimljivoj utakmici sa dosta propuštenih šansi na obje strane Fortuna je bila bolja od Reprezenacije GNL Visoko. Poslije nekoliko promašaja igrača Reprezentacije, Fortuna postiže dva pogotka. U 44. minuti Merdić Kenan nije iskoristio penal i tako propustio šansu da smanji rezultat. U drugom poluvremenu igrači Reprezentacije su diktirali tempo, ali nisu uspjeli postići pogodak i pored brojnih prilika.