SportKošarkaReprezentacija BiH u finalu EP-a B divizije košarke u kolicima

Reprezentacija BiH u finalu EP-a B divizije košarke u kolicima

Reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finalu Evropskog prvenstva B divizije košarke u kolicima. Danas su naši reprezentativci u izuzetno dramatičnoj polufinalnoj utakmici savladali Latviju rezultatom 74:72 i danas popodne na Ilidži borit će se za titulu prvaka protiv Švicarske.

Odličnim ulaskom u utakmicu bh. tim je u prvoj četvrtini stekao prednost od 16 poena razlike koja se do poluvremena istopila na samo tri poena. U nastavku utakmice se igralo koš za koš te je BiH izuzetno disciplinovanom igrom i uloženim naporima svih igrača na terenu došla do zaslužene pobjede.

Kako navode iz naše reprezentacije, finalnu utakmicu bh. tim igra protiv izuzetno jake ekipe Švicarske od koje su poraženi u grupnoj fazi takmičenja.

Ulaskom u finale reprezentacija Bosne i Hercegovine je ponovo obezbijedila povratak u A diviziju, među 10 najboljih reprezentacija Evrope, nakon što je iz iste izbačena zbog nedostatka finansijskih sredstava za odlazak na takmičenje u elitnom rangu.