Lokalne TemeSportReprezentacija BiH poražena od Grčke, Lana Lončar odigrala veoma dobro

Reprezentacija BiH poražena od Grčke, Lana Lončar odigrala veoma dobro

Ženska rukometna reprezentacija Grčke slavila je u Cazinu pobjedom nad selekcijom Bosne i Hercegovine rezultatom 24:22 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Grkinje su započele utakmicu s boljom igrom, odmah su povele sa 2:0 i održavale prednost, no naše djevojke su uspješno držale priključak sve do završnice prvog poluvremena, kada Grkinje prvi put prave veću prednost, pa se na odmor odlazi vodstvom Grčke rezultatom 12:8.

Grkinje su i od početka drugog dijela bile bolje, dostigle su velikih sedam golova prednosti petnaestak minuta prije kraja i bilo je jasno da naše djevojke teško mogu do pozitivnog rezultata. Međutim, svojom borbenošću su uspjele da se vrate, zahvaljujući nevjerovatnoj Anici Gudelj na golu. Tako je četiri minute do kraja Grčka vodila samo jednim golom razlike, 22:21, no gošće su ipak na kraju uspjele da iskontrolišu dramatičnu završnicu utakmice i pobijede sa 24:22.

U nedjelju se ove dvije selekcije sastaju u Grčkoj.

Treba istaći da je u reprezentaciji BiH odlična bila Visočanka Lana Lončar, koja je postigla jedan gol no u svim segmentima igre bila veoma dobra, iako je većinu minuta igrala na poziciji srednjeg beka.