SportDržavni TimRemi u Ukrajini

Remi u Ukrajini

Nogometna reprezentacija BiH odigrala je u Lavovu sa selekcijom Ukranije 1:1 u šestoj kvalifikacijskoj utakmici za plasman na Mundijal 2022. godine u Kataru.

Prvu priliku na susretu imala je naša nogometna selekcija. U 12. minuti, Gojak je šutirao, lopta je otišla preko gola preko gola. U nastavku šok,  prvi ozbiljniji napad i gol Yarmolenka za 1:0.

U 25. minuti nova prilika za domaće, Tymchyk je šutirao, ali je Šehić obranio.

U 29. minuti probao je i Tsygankov, ali je lopta poslije udarca otišla pored gola.

Sead Kolašinac je šutirao dva puta u 35. minuti, ali su se Ukrajinci obranili i ostalo je 1:0.

Tri minute kasnije opet nismo uspjeli matirati Pyatova. Šutirali su Hadžiahmetović i Prevljak, ali su na odmor Ukrajinci otišli s minimalnom prednošću.

Ukrajinci su bolje otvorili drugo poluvrijeme, ali su imali i sreće pošto je Nalić bio vrlo blizu pogotka u 50. minuti.

Minutu kasnije naša selekcija je imala mnogo sreće, u prilici je bio Tymchyk, ali nije pogodio.

Odlična prilika i udarac Edina Džeke u 69. minuti, ali je Pyatov bio siguran.

Konačno poravananje u 77. minuti. Asistent je bio Stevanović, a strijelac Anel Ahmedhodžić za konačnih 1:1.

U skupini D, prva je Francuska sa 12  bodova, slijedi Ukrajina sa 9, Finska ima 8, BiH 7 i posljednji Kazahstan sa 3 boda.

Nakon Ukrajine, naša Nogometna reprezentacija na domaćem terenu igra dvije utakmice u studenom i računica je jasna, sa dvije pobjede idemo u doigravanje kao drugoplasirana reprezentacija.

13.11. ćemo ugostiti Finsku (15:00), a tri dana kasnije zaključiti kvalifikacije utakmicom protiv Ukrajine (20:45).