SportNogometRemi u prvoj utakmici finala Kupa BiH - odluka za sedam dana...

Remi u prvoj utakmici finala Kupa BiH – odluka za sedam dana u Sarajevu

Široki Brijeg i Olimpic remizirali su rezultatom 1:1, u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno, no Olimpic je poveo već u prvom ozbiljnijem napadu u 9. minuti, kada je Muharemović pogodio nakon centaršuta sa desne strane.

Golu je kumovala i jako loša reakcija domaće odbrane. U nastavku Široki pravi pritisak što daje rezultat u vidu nekoliko solidnih napada, ali je nedostajala kvalitetna završnica.

U 75. minuti Kožulj šutira i zprve i pogađa prečku, što je označilo početak pet izuzetno uzbudljivih minuta na „Pecari“.

Samo dvije minute kasnije Gilgorov obara Wagnera u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na bijelu tačku. Ipak, Brazilac iz penala pogađa stativu.

U 78. minuti Karačić probija po desnoj strani, a na njegov centaršut loše reaguje defanzivac Olimpica Regoje koji šalje loptu u svoju mrežu.

Uzvrat se igra u Sarajevu za sedam dana.