SportNogometRemi Švicarske i Rumunije

Remi Švicarske i Rumunije

U utakmici drugog kola grupe A Švicarska i Rumunija su remizirali 1:1, a večeras se u istoj grupi sastaju Francuska i Albanija. Švicarci su u prvih 15 minuta napravili dvije kolosalne šanse, a oba puta je Haris Seferović izašao sam na golmana Rumunije Cipriana Tatarusanua, ali je čuvar mreže Fiorentine bio siguran oba puta. Ipak, ono što nisu uspjeli Švicarci jesu Rumuni koji su tri minute poslije izborili jedanaesterac zbog oštrog prekršaja Lichsteinera u kaznenom prostoru, a siguran realizator udarca sa bijele tačke kao i u utakmici protiv Francuske bio je Bogdan Stancu.
Selekcija Švicarske ponovo prijeti u 21. minuti dalekometnim projektilom Schara kojeg Tatarusanu izbacuje u korner da bi u 28. Sapunaru dočekao centaršut iz slobodnjaka, ali je pogodio samo stativu. Igrala se 38. minuta kada je Lichsteiner poslao sjajan centaršut kojeg je dočekao Dzemaili, ali njegov šut glavom odlazi pored gola Tatarusanu.
Odmah na početku drugog dijela rezervista Hoban iz drugog pokušaja šutira oštro, ali lopta odlazi pored gola Sommera. U 53. minuti Torje je ubacio jednu loptu u peterac, Djourou reagovao ispred napadača Rumunije i umalo nije savladao svog golmana Sommera.
Švicarska je stigla do izjednačenja u 57. minuti utakmice. Poslije jednog kornera lopta je došla do Mehmedija koji iz prve hvata volej i fenomenalno pogađa mrežu golmana Rumunije za izjednačenje rezultata. Rumuni ponovo prijete u 64. minuti kada šut Keserua lagano brani Sommer baš kao i pet minuta poslije kada je šutirao Torje.