SportDržavni TimRemi Paderborna i Werdera, golovi Vrančića i Hajrovića

Remi Paderborna i Werdera, golovi Vrančića i Hajrovića

Paderborn i Werder Bremen su odigrali 2:2 u okviru nedjeljnog programa 30. kola njemačke Bundeslige, a bh. internacionalci Mario Vrančić i Izet Hajrović su postigli po gol za svoje ekipe.

Prvi su u vodstvo došli domaći u 25. minuti kada je Moritz Stoppelkamp izveo korner, a bh. fudbaler i budući reprezentativac naše države Mario Vrančić fantastičnim volejom pogodio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije domaći su udvostručili vodstvo. Suleyman Koc je centrirao s desne strane, a Moritz Stoppelkamp je iskoristio taj centaršut i glavom pogodio za 2:0.

Kada se očekivalo da sudija Florian Meyer označi kraj prvog poluvremena, gosti iz Bremena su došli do izjednačenja. Nakon izvedenog slobodnog udarca s desne strane lopta dolazi do Sebastiana Prödla koji glavom loptu prosljeđuje do Davieja Selkea, a ovaj udarcem glavom postiže gol za 2:1.

To je bio konačan rezultat prvog poluvremena. U 74. minuti, nakon duže vremena, priliku za igru je dobio bh. reprezentativac Izet Hajrović koji se samo minutu kasnije upisao u listu strijelaca. Naime, nakon jednog kornera i gužve u šesnaestercu, Assani Lukimya-Mulongoti prosljeđuje loptu do Izeta Hajrovića koji sjajnim udarcem lijevom nogom pogađa mrežu nemoćnog Lukasa Krusea.

Mario Vrančić je igrao do 90. minute kada ga je na terenu zamijenio Patrick Ziegler, a do kraja meča promjene rezultata nije bilo, tako da je susret završen rezultatom 2:2. Nakon 30 kola, Werder je na devetom mjestu s 39 bodova, dok se Paderborn nalazi u grčevitoj borbi za opstanak – nalazi se na pretposljednjem mjestu s 28 bodova koliko ima i 16. HSV, dok Hannover, koji se nalazi mjesto iznad opasne zone, ima samo bod više.

Dodajmo i to je da u drugom meču nedjeljnog programa, kojim je kompletirano 30. kolo Bundeslige, Borussia Mönchengladbach savladala Wolfsburg 1:0 golom Maxa Krusea u samom finišu utakmice, što znači da je minhenski Bayern osigurao naslov prvaka Njemačke.