SportNogometRemi Napolija i Milana, Juventus ostaje lider

Remi Napolija i Milana, Juventus ostaje lider

U zadnjem duelu 26. kola Serije A, Napoli i Milan su remizirali rezultatom 1:1. U veoma zanimljivoj fudbalskoj predstavi, prvu šansu na utakmici imali su Rossoneri u 10. minuti, ali pokušaj Bonaventure zaustavlja odbrana Napolija. Pet minuta kasnije, domaćini prijete preko Insignea, ali njegov udarac odlazi preko gola Milaneza. Upravo dva pomenuta fudbalera bili su i akteri kod pogodaka svojih ekipa. Prvo su Napolitanci došli do vodstva u 39. minuti golom Insignea, a da bi Bonaventura pet minuta kasnije, prekrasnim golom donio izjednačenje, što je bio i rezultt prvog poluvremena.
Nastavak meča nam donosi vrlo oštru igru s obje strane. Fudbaleri su teško dolazili do prilike za gol, a domaćini su većinom pokušavali centaršutevim i dugim loptama, ali bezuspješno. Prvu ozbiljniju priliku u nastavku za Napoli, imao je Mertens u 67. minuti, kada je sjajno primio loptu u šesnaestercu, ali nakon njegovog udarca, lopta pogađa stativu. Deset minuta nakon šanse za Mertensa, Bonaventura je napravio sjajan slalom kroz odbranu domaćina, koja ipak u zadnjem trenutku zaustavlja u ovom meču vrlo raspoloženog Bonaventuru i otklanja opasnost ispred svog gola.
U 82. minuti, Gonzalo Higuain je sjajno primo loptu, šutirao, međutim lopta odlazi preko gola Donnnarumme. Tri minute kasnije, dobar pokušaj Mertensa, blokira odbrana Rossonera. Naredni napad Milana donosi šansu za Nianga, međutim napadač Rossonera puca pored gola.
Keisuke Honda je u 90. minuti odlično šutirao, međutim Pepe Reina je još bolje intervenisao i na semaforu je ostalo 1:1. U sudijskoj nadoknadi nije bilo većih uzbuđenja i meč je završio remijem 1:1, što je najviše obradovalo navijače Juventusa, koji će ostati lider nakon 26. kola Serije A.