SportNogometRemi Milana i Intera u gradskom derbiju

Remi Milana i Intera u gradskom derbiju

Odigrana je posljednja utakmica 13. kola Serie A i to između Milana i Intera. Meč je završen rezultatom 2:2. Gosti su u ovaj meč ušli ofanzivno, prijeteći od prve minute. Ivan Perišić je u 24. minuti imao odličnu šansu da dovede Inter u vodstvo, ali je njegov šut glavom otišao pored gola.
Ipak, Milan dolazi u vodstvo pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 43. minuti preko Suse. Fudbaler je pucao sa nekih 16-17 metara i sjajno pogodio u lijevu stranu gola.
Domaći su i na početku drugog poluvremena imali dobru priliku preko Giacome Bonaventure, ali bez konkrenog učinka.
Antonio Candreva, fudbaler Intera, u 53. minuti prelijepim golom donio je poravnanje za svoju ekipu.
Nedugo nakon toga, strijelac prvog gola kod domaćih, Suso, je ponovo doveo u vodstvo Milan i tako povisio rezultat na 2:1.
Fudbaleri Intera imali su u 67. minuti odličnu priliku preko Perišića koji je imao sjajnu priliku, ali je njegov šut otišao nekoliko centimetara pored gola, ali je nešto preciznio bio u sudijskoj nadoknadi kada je bio precizan i tako donio gostima jedan bod.