SportNogometRemi Eintrachta i Werdera u prvoj utakmici 28. kola Bundeslige

Remi Eintrachta i Werdera u prvoj utakmici 28. kola Bundeslige

Veoma blizu vodećeg pogotka Eintracht je bio u 10. minuti kada je snažno šutirao Abraham, ali je lopta pogodila prečku Werderovog gola. Domaći su zaprijetili i u 27. minuti kada je udarac Rebića odbradio golman Werdera Wiederwald, a potom je udarac Hrgote izblokiran.

Potom Werder kreće u ofanzivu, Junuzović je u 37. minuti pogodio za vodstvo gostiju, nakon čega je u 43. minuti Bartels povisio na 2:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice, tačnije u 48. minuti, Gaćinović pogađa mrežu Werdera poslije asistencije Abrahama i smanjuje zaostatak na 1:2.

Igrala se 73. minuta kada je dosuđen penal za Eintracht, koji je u gol za izjednačenje na 2:2 pretvorio Fabian. Deset minuta kasnije su domaći mogli do preokreta da je precizniji u petercu bio Seferović.

Posljednji šansu na utakmici imali su gosti, Kruse je šutirao, ali je izblokiran.

Susret je završen remijem 2:2.

Eintracht je sedmi s 38, a Werder deseti s 36 bodova.