SportNogometRemi Čilea i Njemačke, sve još uvijek otvoreno

Remi Čilea i Njemačke, sve još uvijek otvoreno

U susretu 2. kola Grupe B Kupa Konfederacija Njemačka i Čile su remizirali 1:1. Čileanci su izvanredno otvorili meč i poveli su već u 6. minuti nakon greške njemačke odbrane, a nakon duplog pasa sa Vidalom vrlo efektno je pogodio Alexis Sanchez za 1:0. Prvaci Južne Amerike dobru šansu su imali i u 19. minuti, ali udarac Vargasa je zaustavila prečka. Uspavani Nijemci gotovo da ništa nisu pokazali do 41. minute, a onda su izveli krasnu akciju koju je nakon ubačaja Hectora u izjednačujući gol pretvorio Stindl za 1:1. U nastavaku meča opasno su prijetili Sanchez i Vidal, te na drugoj strani Stindl, ali do kraja je ostalo 1:1.