SportNogometRemi Barcelone i Napolija, Rangers slavio u Dortmundu

Remi Barcelone i Napolija, Rangers slavio u Dortmundu

Fudbaleri Barcelone i Napolija odigrali su neriješeno 1:1, u prvom susretu šesnaestine finala Evropa lige. Poveo je Napoli golom Piotra Zielinskog u 29. minutu, da bi izjednačenje domaćinu donio Ferran Torres golom iz penala u 58. minutu.

Veliku prednost pred revanš meč obezbijedio je Glasgow Rangers savladavši u gostima Borussiju Dortmund sa 4:2.

Strijelci za Rangers bili su James Tavernier iz penala u 38, Alfredo Morelos u 41, John Lundstram u 49. i Axel Zagadou autogol u 54. minutu.

Golove za Borussiju postigli su Jude Bellinghem u 51. i Raphael Guerreiro u 82. minutu.

Pobjedu u gostima ostvario je i Betis savladavši Zenit sa 3:2.

Golove za Betis postigli su Guido Rodriguez u osmom, Willian Jose u 18. i Andres Guardado u 41. minutu.

Strijelci za Zenit bili su Artem Dzyuba u 25. i Malcom u 29. minutu.

Sheriff Tiraspol je na svom terenu pobijedio Bragu 1:0, golovima Sebastiena Thilla iz penala u 43. i Adama Traorea u 83. minutu.

Revanš mečevi na programu su 24. februara.