SportReal Madrid po 34. put prvak Španije!

Real Madrid po 34. put prvak Španije!

Madridski Real, nakon tri godine, prvak je Španije. Svoju 34. titulu državnog šampiona Kraljevski klub je ovjerio večeras, kolo prije završetka sezone u La Ligi.
Madriđani su slavili nad Villarrealom od 2:1 i tako matematički, sa šest bodova više od prvog pratioca Barcelone, osigurali trofej, prenosi SCsport.

Pobjedu je Kraljevima donio Karim Benzema pogotkom u 29. minuti na sjajnu asistenciju Luke Modrića, a zatim i preciznim izvođenjem (ponovljenog) jedanaesterca u 77. minuti. Pogodak Iborre sedam minuta prije završetka meča tek je ublažio poraz Žute podmornice.

Barcelona je i večeras pala na ispitu, izgubila je 1:2 protiv Osasune, prelijepi gol Lionela Messija iz slobodnog udarca u 62. minuti nikoga na Nou Campu neće utješiti.