SportReal bez puno muke savladao Valenciju

Real bez puno muke savladao Valenciju

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su ekipu Valencije rezultatom 2:0 u susretu 23. kola španske La Lige.

Realovu “osvetu” za poraz od 4:1 na Mestalli od 8. novembra režirali su Karim Benzema i Toni Kroos.

Real je odigrao odličan meč, gosti su bili očajni i nisu se pitali ništa danas u Madridu. Sve je bilo jasno već poslije prvih 45 minuta kada je Real stekao dva gola prednosti.

U 12. minutu Karim Benzema je maestralno pogodio dalji ugao, iskosa sa lijeve strane, golman Domenech je bio nemoćan.

Loša vijest za Zinedinea Zidanea dogodila se u 28. minutu, kada se tek oporavljeni Dani Carvajal požalio na povredu istog mišića zbog čega je pauzirao nekoliko sedmica.

Umjesto njega je ušao Lucas Vasquez, koji je upravo u 42. minutu lijepo asistirao za Tonija Kroosa, Nijemac pogađa bliži ugao sa 16 metara za 2:0.

Valencia je bila prilično neubjedljiva, bez pokušaja ka golu Courtoisa, prvi je pripretio tek Maxi Gomez u 53. minutu sa distance kada je na mjestu bio golman Reala.

Na isteku sata igre Ferland Mendy je istrčao kontru i postigao pogodak, ali ga je VAR opravdano poništio zbog minimalnog ofsajda.

U posljednjih pola sata nije bilo mnogo uzbuđenja, Real je mirno priveo meč kraju i upisao važnu pobjedu u borbi za vrh. Atletico sada ima pet bodova više, ali i dva meča manje. Valencia je ostala na 12. mjestu sa 24 boda, samo tri više iznad zone ispadanja.