SportNogometRadnik remizirao u Bugarskoj

Radnik remizirao u Bugarskoj

Fudbaleri Radnika remizirali su (0:0) u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige protiv bugarskog Beroea. Već u prvoj minuti su prijetili domaći preko Bozhilova koji je šutirao preko gola Lučića. Četiri minute poslije stopostotna šansa za Radnik. Zeljković je probio po desnoj strani, ubacio u sredinu za Obradovića koji neometan sa svega dva metra promašuje prazan gol.
U desetoj minuti pokušaj Koleva je uz male probleme uhvatio Lučić da bi u 15. minuti Bozhilov šutirao glavom, ali Lučić njegov pokušaj odbija u korner. Poslije tog kornera prijetio je Panayotov koji je šutirao sa 20-ak metara pored gola golmana Radnika.
Poslije nekoliko minuta bez uzbuđenja prijete domaći u 28. minuti susreta preko Koleva koji je glavom šutirao pored gola Lučića. Potom je Milisavljević oprobao svoj udarac iz slobodnjaka, ali je Lučić siguran da bi do kraja prvog dijela zabilježili pokušaje Obradovića, Đurića i Stokića na jednoj, te Milisavljevića na drugoj strani, ali opasnosti po oba golmana nije bilo.
U drugom dijelu nije bilo previše prilika, a domaći su prijetili preko Koleva u 57. minuti susreta da bi zatim Tom pokušao, ali je Lučić danas bio na visini zadatka. Prvu šansu za Radnik, imao je Stokić u 67. minuti utakmice, ali je njegov šut otišao pored gola.
U 72. minuti utakmice Memiševićev pokušaj je izblokiran, a potom je šutirao Janković, ali Makendzhiev brani. Deset minuta poslije, velika šansa za našeg predstavnika. Peco je uzeo jednu loptu kod aut linije, centrirao, a Vasić sa pet metara neometan je glavom šutirao pravo u golmana domaćih. Igrala se 86. minuta utakmice kada Tom prijeti, ali je lopta otišla pored gola Lučića. To je bila posljednja prilika na utakmici, te je ostalo 0:0.