SportSkijanje(VIDEO) Prvo zlato za BiH u Europa kupu u režiji Elvedine Muzaferije

(VIDEO) Prvo zlato za BiH u Europa kupu u režiji Elvedine Muzaferije

Naša najbolja skijašica Elvedina Muzaferija je napravila fanstastičnu najavu utrka Svjetskog kupa slijedećeg vikenda u Crans-Montani.

Muzaferija je osvojila prvo i sedmo mjesto na dvije utrke spusta u okviru Europa Kupa, te je osvojila velikih 136 bodova.

Drugu spustašku utrku je završila za minutu, 8 sekundi i 12 stotinki, te iza sebe ostavila Amerikanku Mangan i Švicarku Durrer. Ovo je prva pobjeda za BiH u utrkama Europa Kupa.

Posljednji rezultati su sjajna najava nastupa u Svjetskom Kupu alpskog skijanja, a 16.2. je na rasporedu utrka spusta upravo u švicarskoj Crans-Montani.

Dan kasnije će skijašice voziti spust, a u nedjelju 18.2. veleslalomsku utrku.