SportNogometPrvak Farskih otoka priredio drugu senzaciju u nizu!

Prvak Farskih otoka priredio drugu senzaciju u nizu!

Prvak Farskih otoka Klaksvik priredio je ogromnu senzaciju u kvalifikacijama za Ligu prvaka!

Nakon što je u prvom pretkolu izbacio mađarski Ferencvaroš, Klaksvik je u drugom pretkolu opet iznenadio, izbacivši švedski Hacken.

Nakon 0:0 kod kuće, ovaj klub je nakon 2:2 u 90 minuta i 3:3 nakon produžetaka izbacio Šveđane nakon jedanaesteraca (5:3), izborivši treće pretkolo Lige prvaka, gdje ga čeka norveški Molde.

U prve tri serije penala svi su izvođači bili precizni. Onda je Rygaard bio prvi koji nije pogodio mrežu za Šveđane, ali je to isto propustio učiniti i Gussias za goste. Sandbergova lopta također nije završila u mreži, a potom je Vegard Forren pogodio.

Klaksvik će postati prvi klub u povijesti Farskih otoka u grupnoj fazi nekog europskog natjecanja, jer u najgorem slučaju zagarantirano mu je mjesto u skupini Konferencijske lige.

Jedanaestercima je odlučen i pobjednik u srazu Genka i Servettea. Belgijci nisu uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena nakon 1:1 u Švicarskoj. Utakmica u Genku završila je 2:2 nakon 90 i 120 minuta. U raspucavanju nije bilo nikakve neizvjesnosti, jer je Carlos Cuesta bio jedini uspješan izvođač kod domaćih, a gosti su pogodili sva četiri izvedena jedanaesterca i tako izborili plasman u treće kolo, a tamo ih čeka škotski doprvak Rangers.

Od hrvatskih nogometaša koji igraju u stranim klubovima najznačajniju ulogu u plasmanu neke momčadi u treće kolo imao je Fran Tudor koji je u 51. minuti dvoboja postigao pogodak za poljski Rakow na gostovanju kod Qarabaga. U tom trenutku to je značilo dva gola prednosti za prvaka Poljske koji je u prvoj utakmici pobijedio s 3:2. Tudorov gol je bio sjajan. Biviši igrač Hajduka je s 15 metara iskosa s desne strane preciznim i snažnim udarcem pogodio suprotne rašlje. Azerbajdžanski prvak je do kraja utakmice uspio samo izjednačiti, ali to nije bilo dovoljno za produžetak. Rakow će u trećem kolu igrati protiv ciparskog Arisa iz Limassola.

Utakmicu s najviše pogodaka, čak njih devet, odigrali su FC Kopenhagen i islandski Breidablik. Danski prvak je pobijedio sa 6:3 te s ukupnih 8-3 prošao dalje. Islanđane je “pokopao” njihov sunarodnjak, 18-godišnji napadač Orri Oskarsson koji je postigao “hat-trick” i upisao još jednu asistenciju. U borbi za prolaz u doigravanje za Ligu prvaka Dance čeka praška Sparta.