ZDKSportPrva ovosezonska pobjeda Rudara u Prvoj ligi FBiH

Prva ovosezonska pobjeda Rudara u Prvoj ligi FBiH

Golom Emira Bajramovića u 84. minuti kakanjski Rudar je porazio tradicionalno neugodnog protivnika, solidnu momčad Goražda i zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu.

Imperativ pobjede sputao je igrače Rudara, koji su cijelo prvo poluvrijeme igrali smušeno, neorganizirano i bezidejno. To su gosti znali iskoristiti, imali su veći posjed lopte, djelovali organiziranije i opasnije. Ipak, nisu ozbiljnije ugrozili golmana Mujagića, izuzev u 43. minuti.

U nastavku domaći preuzimaju inicijativu, češće napadaju i djeluju mnogo čvršće, agresivnije i opasnije. U 66. minuti Sarvan s desne strane centrira, Alagić iz prve šutira, ali lopta odlazi pored gola. U 70. minuti sudija Varupa nije dosudio kazneni udarac za domaći tim.Topalović je u trku ušao u kazneni prostor, oboren je od strane jednog gostujućeg odbrambenog igrača, ali Varupa se neoglašava. U kontri gosti umalo da dođu do vodstva. Mujagić je pobjegao razrijeđenoj odbrani Rudara i kad je izbio pred golmana Mujagića, Sarvan je padom u noge spriječio siguran pogodak. U 80. minuti Hrustanović s lijeve strane centrira, golman Matović uspijeva zaustaviti udarac glavom kapitena Gafurovića. Četiri minute kasnije Rudar stiže do vodstva. Topalović je uspio umaći čuvarima, loptu šalje u šesnaesterac gostiju gdje se našao Emir Bajramović, koji pored istrčalog golmana manirom iskusnog golgetera loptu šalje u praznu mrežu za 1:0 i prvu ovosezonsku pobjedu Rudara.

Premda je izvojevana uz dosta muke, pobjeda Rudara je zaslužena. Međutim, igra koju su demonstrirali izabranici trenera Buze, izuzev u posljednjih pola sata, nije zadovoljila gledatelje. Gosti su ostavili povoljan utisak i malo je nedostajalo da ostanu neporaženi. Nezadovoljan odlukama sudije Varupe, od kojih svakako treba izdvojiti onu iz 70. minute, trener Rudara Mirnes Buza u 73. minuti je žučno protestirao i sudija ga je udaljio s klupe u gledalište.