BiHPromoProvis graphic d.o.o. Visoko: Konkurs za posao

Provis graphic d.o.o. Visoko: Konkurs za posao

PROVIS GRAPHIC D.O.O VISOKO raspisuje KONKURS za posao, na sljedeća radna mjesta:

1. LAKIRER – 1 radno mjesto
2. BRAVAR / MONTER – 2  radna mjesta
3. BRAVAR / SASTAVLJAČ 1 radno mjesto
4. GRAFIČAR – 1 radno mjesto

ADRESA I MJESTO OBAVLJANJA POSLA:

Provis Graphic d.o.o

Čekrekčije bb

Visoko

1. LAKIRER

Osobine i vještine koje bi trebalo posjedovati

Poželjno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima,
Osobe koje se bave ovim zanimanjem trebaju imati dobar vid,
Dobru koncentraciju,
Psihomotoričke sposobnosti,
Sistematičnost u radu,
Predanost, brzinu, odgovornost, preciznost, tačnost i dosljednost u radu,

Zaduženja i glavne odgovornosti koja se očekuju

Samostalno izvođenje farbarskih radova,
Pripremni radovi za farbanje
Čišćenje i održavanje čistoće alata, mašina, radnog mjesta,
Bojenje metalnih, aliminijumskih i plastičnih površina,
Precizno farbanja špricom

Radni uslovi

Rad osoba na ovim poslovima je izuzetno važan za cijeli proces, budući da je stepen zadovoljstva kupaca u direktnoj vezi sa kvalitetom njegovog rada.

Kvalifikacije

                  (SSS/ III I IV stepen školske spreme)

Bravar,
Lakirer,
Autolakirer

2. BRAVAR / SASTAVLJAČ

Radnik će obavljati poslove

Rad s metalima i metalnim alatima
Zavarivanje i obrada metala
Pri radu koristi ručni alat i stabilne mašine za obradu i montažu.
Čitanje tehničkih crteža i planova
Poznavanje sigurnosnih postupaka pri radu s metalima

Potrebna znanja, vještine i osobine koje se očekuju

Vještine u upotrebi alata poput brusilica, bušilica i dr.
Razvijena gruba i fina motorika,
Pripremu i sastavljanje dijelova izrađenih od različitih materijala.,
Poslovi uključuju sastavljanje svjetleće reklame,
Postavljanje rasvjetnih tijela, žica i različitih materijala iz kojih je sastavljen proizvod,
Preciznost i pažljivost u radu,
Fizička izdržljivost,
Timski rad (ako rade u skupinama),
Rješavanje problema i prilagodljivost,
Organizacija rada i upravljanje vremenom,
Strpljivost, izdržljivost, koncentracija,
Poštivanje pravila i autoriteta, te tuđe imovine,
Odgovornost, urednost,
Spremnost na izvršenje rada po uputama, kao i produženog rada

Min. 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima,
Osnovno zananje o elektroinstalacijama,
Dobro poznavanje i rukovanje sitnim alatima,
Poželjno znanje i rukovanje mašinskim alatima,
Poslove obavlja prema projektima za izvođenje radova i uputama ovlaštenih radnika,
Ponekad se radi u nepovoljnim uvjetima rada (buka, prašina, hladnoća, propuh…).
Količina rada može biti vrlo neravnomjerno raspoređena unutar jednog radnog tjedna (tjedni s jako puno posla i tjedni s vrlo malo ili nimalo posla).
Materijalno odgovara za kvalitet izvršenih radova i količine istrebovanog i ugrađenog materijala.
Odgovoran je za primjenu propisa zaštite na radu i zaštite od požara, te upotrebi ličnih i kolektivnih sredstava zaštite na radu u okviru radnog mjesta na kome radi,
Za svoj rad odgovara vođi odjela, vođi proizvodnje i vođi operative.
Radnik treba da se obavezuje obavljati i poslove koji nisu izričito navedeni u opisu radnog mjesta na kojem radi, ako takvi poslovi predstavljaju poslove koje može obavljati u okviru stručne spreme i radnog iskustva.

( SSS/ III i IV stepen školske spreme, bravari )

3. BRAVAR / MONTER

Sposobnost preciznog i pažljivog rada.,
Spremnost raditi na visini ili u uskim prostorima, ovisno o specifičnostima posla,
Poznavanje alata i opreme specifičnih za montažu,
Razumijevanje tehničkih crteža i planova,
Sposobnost čitanja i interpretacije tehničkih specifikacija,
Znanje o sigurnosnim standardima i postupcima rada,
Dijagnostika i rješavanje problema u procesu montaže,
Dobro razumijevanje tehničkih crteža i shema,
Timski rad i suradnja s kolegama,
Komunikacija s nadređenima i klijentima,
Rješavanje problema i snalaženje u nepredviđenim situacijama,
Organizacijske vještine za planiranje i izvođenje montaže,
Pažljivost i preciznost u radu.

Opis posla:

Obavlja montažu opreme prema uputama voditelja montaže i voditelja otpreme i transporta,
Obavlja samostalno montažu sa povjerenim mu grupama,
Sudjeluje u pripremi robe za montažu, transport i unos,

Dužan je osigurati sve mjere zaštite na radu za aktivnosti povjerene mu grupe za montažu,

Odgovoran je za kvalitetno izvedene radove prema pravilima struke, te prema tehničkoj dokumentaciji,
Vodi potrebnu montažnu dokumentaciju,
Obavlja i druge poslove po nalogu voditelja montaže.

Poželjno što veće iskustvo na istim ili sličnim poslovima,
Izuzetno potrebna sposobnost rada na visini,
Sposobnost i prilagođenost na rad u ekstremni I lošim uslovima.
Izuzetna prilagođenost na terenski rad sa produžavanjem rada, te odlaskom od kuće na kraći ili duži vremenski period,
Materijalno odgovara za kvalitet izvršenih radova i količine istrebovanog i ugrađenog materijal,

4. GRAFIČAR / GRAFIČKI TEHNIČAR

Zaduženja i odgovornosti koja se očekuju

Osobe koje se bave ovim zanimanjem, osim dobro razvijene psihomotorike, trebaju imati dobar vid na blizinu, moraju dobro poznavati boje I njihove nijanse, te različite oblike.
Potrebna je sposobnost brzog uočavanja i dobra ručna spretnost, spretnost prstiju, te dobra koncentracija.
Od grafičara se očekuje I odgovarajuća kulturna razina.
Kod grafičara koji vode i nadziru grafiku poželjne su organizacijske sposobnosti, te dobro komuniciranje sa ljudima.
Važna očekivanja su fleksibilnost i odlazak na teren radi montaže, mjerenja ili fotografisanja, te snalažljivost u različitim terenskim uslovima.

Rad u grafičkoj industriji organizovan je nekadai serijski, a po potrebii u smjenama.
Mjere zaštite na radu u odjelu za grafiku moraju se strogo poštovati!

Opis poslova

Grafičar je dužan da organizuje pojedine faze tehnološkog procesa u grafičkoj doradi,
Vodi i nadgleda pojedine faze tehnološkog procesa, prati I izvršava radne naloge, poštuje rokove, te kvalitetu i količinu proizvedenog,
Po potrebi obavlja korekciju u toku rada,
Pravi idejna rješenja i pripremu za štampu: billboarda, autografike,, bannera, te pripremu za velike formate i sl.
Poznavanje rada na printerima i katerima velikog formata.

Potrebna znanja

Kreativnost I timski rad,
Izražene organizacijske i komunikacijske vještine,
Predanost, brzina, preciznost, dosljednost u radu,
Sposobnost rada pod pritiskom I poštovanje kratkih rokova,
Obavezno poznavanje rada na računaru u programima: Photoshop, CorelDraw I sl.
Vozačka dozvola B kategorije,
Profesionalnost i saradnički odnos prema kolegama i poslovnim partnerima.

Kvalifikacije ( SSS/VSŠ/BSc/BSc Arr/VSS/MA )

Minimalno srednja stručna sprema ( IV stepen ).
Poželjni grafiči tehničari,
Grafički inženjeri, te
Ostali sa dobrom iskustvom u struci.

Firma Provis Graphic d.o.o Visoko postoji od 1997.g. Proizvodi svijetleće reklame sa odličnim referencama. 80% svojih proizvoda izvozi u zemlje Zapadne Evrope i USA.

Stabilna i perspektivna firmi Provis ima mogućnosti napredovanja, sticanja novih znanja, stimulativna primanja uz sistem nagrađivanja po učinku. Svojim uposlenicima nudi također učestvovanje na najizazovnijim projektima u svijetlećim reklamama sa vodećim svjetskim brendovima, najbolje stručne edukacije, razvoj i znanja u oblasti svjetlećih reklama.

Prijateljsko okruženje, uvažavanje, poštovanje, te zajedničko druženje, čine sastavni dio atmosfere i kratki opis društvene radne atmosfere firme Provis.

K O N K U R S je otvoren do popunjenja radnog mjesta. Prijave sa CV – em dostaviti  putem mailova:

adisa.smajlovic@provis.ba. Kontakt: 062/704-448

mirela@provis.ba. Kontakt: 062/488-544

Visoko.co.ba/Provis

Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti naš portal kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.

Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.

NAJNOVIJE