Kompanija Sony prije dvije godine lansirala je konzolu PlayStation 5 koja je uprkos pandemiji najbrže prodavanija konzola u historiji PlayStation brenda.
Iako je distribucija PlayStation 5 konzole kaskala zbog pandemije koronavirusa i nedostatka čipova na tržištu, ova konzola u dva izdanja, digitalnom i disk, postala je omiljena korisnicima konzola.
Sve statistike tome govore u prilog, od toga da je postavila finansijske standadde gaming industrije, podigla nivo kvaliteta igara i distribucije, ali i broja prodanih jedinica. PlayStation 5 je najbrže dostigla broj prodanih jedinica od deset miliona, najbrže prodavanija je verzija PlayStationa u historiji, a najveći interes za nju zabilježen je u SAD-u i Ujedinjenom Kraljevstvu.
PlayStation 5 je na današnji dan pre dve godine lansiran na tržište SAD-a, Kanade, Meksika, Južne Koreje, Japana, Novog Zelanda i Australije, dok je na tržišta u ostatku sveta lansiran 7 dana kasnije, odnosno 19. novembra.
Prema zvaničnim podacima do sada ovu konzolu koristi 25 miliona korisnika, a plan Sonyja je da do marta 2024. godine u prodaji bude 30 miliona konzola.
Osim statistike PlayStation 5 je daleko iznad svog prethodnika, kako hardverski tako i sa stabilnošću softvera, a unaprijeđen je i do danas jedinstvenim DualSense kontrolerima.
U 24 mjeseca pod potpisom PlayStationa su izbačeno 17 igara, a recenzije nekih od njih ste imali priliku čitati i na portalu Klix.ba, a uzimajući u obzir novu DualSense tehnologiju, 350 igara je iskoristilo mogućnosti haptičkih dugmića, vibracija i drugih prednosti ovog uređaja.
U narednih nekoliko mjeseci očekuje nas još dosta naslova, a uskoro ćete imati priliku čitati i recenziju najnovijeg izdanja God Of War Ragnarok.
Visoko.co.ba/klix.ba
Ako želite preuzeti tekst ili dio teksta čiji je autor Visoko.co.ba, dužni ste navesti i postaviti link našeg portala kao izvor autorskog teksta! Isto se odnosi i na fotografije i video materijale čiji je autor portal Visoko.co.ba ili materijale koji su dati portalu na korištenje.
Član 14. Kodeksa za štampu i online medije BiH: Značajna upotreba ili reprodukcija materijala zaštićenog autorskim pravima zahtijeva izričitu dozvolu nositelja prava, osim ako dozvola nije navedena u samom materijalu.