SportNogomet(VIDEO) Preokret Werdera protiv Dortmunda, Demirović postigao pogodak za Augsburg

Fudbaleri Werdera iz Bremena pobijedili su danas u gostima poslije velikog preokreta ekipu Borussije Dortmunda sa 3:2, u utakmici trećeg kola njemačke Bundeslige. Dortmund je golovima Julijana Brandta u drugom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremena i Raphaela Guerreira je u 77. minutu poveo sa 2:0 i tu prednost je čuvao sve do 89. minuta kada je započeo preokret Werdera.

Prvo je Lee Buchanan u 89. minutu smanjio na 2:1, potom je Niklas Schmidt u 93. minutu izjednačio, da bi potpuni preokret i pobjedu Werderu donio Oliver Burke dva minuta kasnije.

Poslije dvije uvodne pobjede, Dortmund je upisao prvi poraz u novoj sezoni i trenutno je šesti na tabeli sa šest bodova, dok je Werder sedmi sa bodom manje.

Fudbaleri Dortmunda će u narednom kolu gostovati Herthi, dok će Werder dočekati Eintracht.

Freiburg je u gostima slavio protiv Stuttgarta sa 1:0 golom Vincenza Grifa u 11. minutu i tako stigao do druge pobjede u šampionatu. Freiburg, trenutno četvrti tim lige sa šest bodova, u narednom kolu dočekuje Bochum, a Stuttgart ide u goste Kelnu.

Fudbaleri Hoffenheima su u gostima pobijedili Bayer Leverkusen sa 3:0.

Hoffenheim poveo u devetom minutu sjajnim golom petom Christopha Baumgartnera, na 2:0 je povisio Andrej Kramarić u 35. minutu, a konačan rezultat postavio je Georginio Rutter u 78. minutu.

Ekipa Hoffenheima je peta na tabeli sa šest bodova, dok je Bayer i dalje bez bodova i zauzima posljednje mjesto.

Hoffenheim u narednoj rundi takmičenja dočekuje Augsburg, dok će tim iz Leverkusena gostovati Mainzu koji je danas u gostima bio bolji od Augsburga sa 2:1.

Mainz poveo u 31. minutu preko Karima Onisiwa, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Ermedin Demirović.

Augsburg [1]-1 Mainz – E. Demirovic (Backheel goal)
by u/pedrofski12 in soccer

Ekipa Mainza je u 60. minutu imala veliku šansu da ponovo dođe do prednosti, ali Aaron Martin nije bio precizan sa bijele tačke. Ipak, gostujući tim je stigao do sva tri boda pogotkom Lee Jae-sunga u 93. minutu.

Mainz je trenutno drugi na tabeli sa sedam bodova, dok je Augsburg deseti sa tri osvojena boda.

Na meču Wolfsburga i Schalkea nije bilo golova. Oba tima poslije tri odigrana kola imaju po dva boda.