SportNogometPremijer liga BiH: Titula ide u Mostar - Zrinjski je novi prvak...

Premijer liga BiH: Titula ide u Mostar – Zrinjski je novi prvak BiH

U pretposljednjem kolu BHT Telecom Premier lige BiH danas je odigrano svih osam utakmica.

Novi prvak BiH je ekipa Zrinjskog koja je na gostujućem terenu protiv Mladosti Doboj Kakanj slavila ubjedljivim rezultatom 3:0. Igrač koji je na kraju donio titulu timu Vinka Marinovića bio je Jasmin Mešanović, koji je danas postigao dva gola. Prvi je zabio u 18. minuti, a drugi u 67. minuti sa bijele tačke. Treći gol za Plemiće postigao je Nemanja Bilbija u 75. minuti. Ovo četvrta titula Zrinjskog u Premijer ligi BiH.

Prvi pratilac ekipa Slobode je na Tušnju u derbiju kola deklasirala indisponiranu ekipu Sarajeva rezultatom 4:0. U tvrdoj utakmici, ekipa Husrefa Musemića povela je u 33. minuti kada je u šesnaestercu Sarajeva Delač srušio Krpića, a Zeba bio siguran. Svega tri minute kasnije tuzlaci su povećali svoje vodstvo kada nespretno reaguje stoper Sarajeva i postiže autogol za veliko slavlje domaćih navijača. Za 3:0 pogađa Veselinović u 83. minuti, a konačnih 4:0 postavlja Sarić u sudijskoj nadoknadi.

Široki Brijeg je na gostovanju u Zvorniku slavio protiv domaće Drine ubjedljivim rezultatom 3:0. Golove za tim sa Pecare postigli su Wagner, Kožulj i Krstanović. Zanimljivo da su svi goli postignuti u drugom poluvremenu.

Željezničar je na Grbavici dočekao ekipu Rudara iz Prijedora, a na kraju je susret završio samo 1:1. Gosti iz Prijedora poveli su 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Rokvić u 82. minuti. Bod Želji donosi Lendrić u 91. minuti susreta.

Olimpic je na Otoci igrao protiv Travnika i na kraju slavio rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Hebibović. U Vrapčićima već ranije otpisani Velež odigrao je neriješeno protiv Čelika. Bilo je 0:0.

Borac iz Banja Luke je u Bijeljini slavio protiv Radnika, a bilo je na kraju 2:0. Strijelci su bili Milosavljev u 16. minuti i Redžić u 51. minuti.