SportDržavni TimPovratak Kolašinca na teren, Štilić asistirao za pobjedu APOEL-a

Povratak Kolašinca na teren, Štilić asistirao za pobjedu APOEL-a

U meču trećeg kola grupe K Europa Lige, fudbaleri Schalkea i Sparte odigrali su 2:2, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac oporavio se od povrede i zaigrao od prve minute za momčad Schalkea.

Schalke je već u šestoj minuti poveo sa 1:0 kada je Di Santo savladao Bicika.

Ipak, gosti iz Praga su izjednačili u 50. minuti preko Fataija, da bi Lafata u 63. minuti postigao gol za preokret i vodstvo Sparte od 1:2.

Konačnih 2:2 postavio je Sane u 73. minuti meča.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac pružio je veoma dobru partiju na poziciji lijevog beka do 83. minute kada je izašao iz igre.

Asistencija Štilića za pobjedonosni gol APOEL-a

APOEL je u drugom susretu grupe K na svom terenu savladao Asteras sa 2:1.

Bh. reprezentativac Semir Štilić igrao je do 87. minute za APOEL i bio asistent kod drugog gola za svoj tim u 59. minuti.

Štilić je sjajno izveo korner, a Carlao postigao pobjednosni gol za kiparsku momčad.

Prethodno je Lluy doveo Asteras u vodstvo u osmoj minuti, a Cavenaghi je izjednačio iz penala u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Poslije tri odigrana kola u grupi K,  Schalke je prvoplasirani sa sedam bodova, slijedi Sparta sa pet, APOEL ima tri, dok posljednji Asteras ima jedan osvojeni bod.