SportNogometPotop Reala u Sevilli, poražena i Barcelona

Potop Reala u Sevilli, poražena i Barcelona

Sevilla je na svom Ramon Sanchez Pizjuanu ugostila moćni Real Madrid u 6. kolu LaLige. Andalužani su uspjeli šokirati Kraljeve i na kraju su slavili pobjedu od velikih 3:0. Da se ne šali Sevilla je pokazala već u devetoj minuti kada je opasno zaprijetio Ben Yedder, ali je takda Courtois sjajno intervenisao. Nekoliko minuta nije bilo uzbuđenja, a onda su uslijedile 22 minute “iz pakla” za Real. Prvo je u 17. minuti Andre Silva pogodio na asistenciju Jesusa Navasa za 1:0, da bi isti igrač četiri minute kasnije udvostručio prednost svoje ekipe. Igrala se 21. minuta kada je Andre Silva odbijenu loptu pospremio u mrežu Reala za vodstvo Seville od 2:0. Imao je Bale potom priliku da smanji zaostatak Kraljeva, ali ubrzo Sevilla stiže do novog gola pošto se Ben Yedder sjajno ubacio pred gol i pogodio za 3:0 u 39. minuti. Vodstvom Seville od 3:0 se otišlo na odmor, a onda je Luka Modrić u 54. minuti uspio zatresti mrežu domaćih, ali nakon intervencije VAR-a sudija poništava ovaj pogodak zbog ofsajda. Potom je Sevilla imala još jednu sjajnu šansu preko Sarabije, da bi u 61. minuti golman domaćih osujetio Baleov pokušaj da smanji na 3:1. Igrala je sjanjo Sevilla do kraja meča i propustila još nekoliko sjajnih šansi poput one Franca Vasqueza iz 80. minute i sasvim zasluženo slavila veliki trijumf. Treba dodati da je od 77. minute Real igrao sa desetoricom jer je Marcelo zbog povrede morao napustiti igru nakon što je Lopetegui iskoristio sve tri izmjene. U susretu 6. kola LaLige koji je počeo u isto vrijeme na Mestalli su rezultatom 1:1 ramizirali Valencia i Celta Vigo. Šišmiši su poveli preko Batshuayija u 25. minuti, ali je Iago Aspas u 82. donio Celti bod.

Leganes je večeras napravio veliko iznenađenje jer je na svom terenu pobijedio nakon preokreta Barcelonu sa 2:1 u okviru šestog kola španske La Lige. Početak utakmice nije mogao ni naslutiti da će Barcelona poražena napustiti večeras stadion Leganesa. Naime, katalonski klub do prednosti je stigao već u 12. minuti kada je spektakularan gol postigao Philippe Coutinho za 0:1. Barcelona je nakon toga nastavila igrati veoma dobro i stvoriti nekoliko prilila, ali je ostalo 0:1. U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiju sliku na terenu i kao da su neki drugi igrači izašli u dresu Barcelone. Leganes je za svega dvije minute napravio nevjerovatan preokret. Domaći su do poravnanja došli u 52. minuti kada je mrežu Ter Stegena zatresao El Zhar, a samo minutu kasnije bilo je 2:1. Gerar Pique je napravio nevjerovatnu grešku koji je iskoristio Oscar i ispostavit će se donio je pobjedu svom timu. Barcelona je i dalje na prvom mjestu s 13 bodova koliko ima i drugoplasirali Real Madrid, ali kraljevski klub ima meč manje. Leganes je na tek 17. mjestu s četiri boda i ovo je za njih prva pobjeda u novoj sezoni.