Tokom obilaska fakulteta, učenici su upoznali nekoliko profesora i studenata koji su im na zanimljiv način objasnili čime se bave budući hemičari. Posebno zanimljiv dio bio je boravak u laboratoriji gdje su učenici imali priliku da sami učestvuju u izvođenju jednostavnih eksperimenata.
“Najviše mi se svidjelo kada smo radili eksperimente s različitim hemikalijama. Nisam ranije znala da je metil plava kancerogena supstanca i to me stvarno iznenadilo. Shvatila sam koliko je važno pažljivo i odgovorno raditi u laboratoriji. Ova posjeta mi je pokazala da hemija nije samo teorija iz udžbenika, nego nešto što se može vidjeti i doživjeti”, komentarisala je ovu posjetu Nejra Šahinović, učenica 2. a razreda.
Zahvaljujemo se Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu na zanimljivim predavanjima i edukativnom iskustvu koje će naši učenici sigurno dugo pamtiti.
Tekst i fotografije: Iman Dervić 2.a / Visoko.co.ba