SportNogometPortugal novi prvak Evrope

Portugal novi prvak Evrope

Nogometna reprezentacija Portugala je novi prvak Evrope. U finalnoj utakmici EP odigranoj na Stade de France u Parizu, Portugalci su nakon produžetaka savladali domaćina Francusku sa 1:0. U regularnom toku meča su Francuzi imali nešto više od igre i bolje prilike, ali treba reći da su Portugalci već nakon 25 minuta ostali bez Cristiana Ronalda koji je zbog povrede napustio igru. U produžecima su obje reprezentacije imale po jednu dobru priliku, a odluka je pala u 109.minuti kada je rezervista Eder postigao jedini gol na utakmici. Za Portugal je ovo prva titula evropskih prvaka, dok su Francuzi prvi put izgubili finale velikog takmičenja na domaćem terenu.