Lokalne TemePoraz visočkih rukometaša u Bugojnu

Poraz visočkih rukometaša u Bugojnu

Rukometaši Iskre iz Bugojna su u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili na domaćem terenu nad ekipom Bosne iz Visokog rezultatom 30:27 (17:12). Ovom pobjedom Bugojanci su barem na trenutak pobjegli iz opasne zone.

Susret je u potpunosti pripao domaćinima koji su tokom cijelog susreta imali prednost. Gosti iz Visokog su samo jednom imali prednost i to kod rezultata 0:1, nakon toga inicijativu preuzimaju domaćini.

Sve do 19. minute igrao se gol za gol, a Iskra je ta koja je uglavnom imala prednost. Nakon toga uslijedila je dosta bolja igra domaće ekipe koja je u 28. minuti imala sedam golova prednosti, kod rezultata 17:10. Sa dva vezana pogotka gosti smanjuju zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:12.

Iskra je i u nastavku krenula dobro, pa u 39. minuti dolazi do maksimalnih plus osam, kod rezultata 24:16. Nešto bolja igra Bosne u posljednjih dvadesetak minuta, ipak nedovoljno da se bilo šta učini. Susret je okončan rezultatom 30:27.

Iskru su do pobjede vodili Bostan Amir sa osam i Torlaković Kerim sa šest postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Previšić Slavko i Čekić Miloš.

Kod Bosne briljirao je Osmanhodžić Almir sa devet pogodaka, dok su po pet dodali Burić Mahir i Omanović Emir.