SportDržavni TimPoraz odbojkašica BiH od Španjolki u Zlatnoj ligi

Poraz odbojkašica BiH od Španjolki u Zlatnoj ligi

Odbojkašice Bosne i Hercegovine u 2. kolu A grupe Zlatne lige poražene su u tuzlanskom Mejdanu od Španije rezultatom 1:3.

Prvi set poslije 26 minuta borbe pripao je reprezentaciji Španije sa 24:26. Reprezentacija BiH je u finišu imala prednost, od 17:20 I  preokrenule su rezultat na 23:21, ali do kraja nisu iskoristile prilike za dobijanje prvog seta.

U drugom setu poslije izjednačenja na 3:3, reprezentacija BiH ima prednost, najvišu 8:4, ali se Španjolke vraćaju na 13:13 nakon čega selektor Stevan Ljubičić traži minut predaha.

Ubilježena su još izjednačenja 17:17, 21:21, 22:22… Španjolke ponovo imaju više koncentracije u finišu drugog seta koji rješavaju u svoju korist 25:23.

Treći set sličan prethodnom. Igralo se poen za poen do 16:16. Španjolke potom vode 16:18, a reprezentativke BiH poravnavaju na 18:18. Ovoga puta finiš je pripao reprezentativkama BiH 25:21.

U četvrtom setu reprezentativke BiH su stigle do 23:23. Španjolke su potom kaznile dvije greške i slavile sa 23:25 za konačnih 1:3.

Reprezentacija BiH 1. juna gostuje u Francuskoj, a ravanš susret sa istim protivnicima je 4. juna u tuzlanskom Mejdanu.