SportDržavni TimPoraz od Ukrajine za kraj kvalifikacija

Poraz od Ukrajine za kraj kvalifikacija

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na Bilinom polju u Zenici od Ukrajine sa 0:2 na kraju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

Utakmica je počela otvorenom igrom sa obje strane u visokom ritmu, ali bez prilika u uvodnim minutama. Nakon dva pokušaja gostiju sa distance, odličnu priliku stvorili su bh. reprezentativci u 27’. Mateo Sušić je odlično proigrao Ermedina Demirovića koji sa desetak metara iskosa sa desne strane šutira pored gola.

Pokušao je Demirović glavom u 36’ nakon ubačaja Amira Hadžiahmetovića iz kornera, a lopta ovaj put odlazi preko gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su Zmajevi u 45’. Hadžiahmetović je ponovo izveo korner, a najviši u skoku bio je Dennis Hadžikadunić čiji šut sa peterca blokira golman Georgiy Bushchan. U nastavku akcije u gužvi u kaznenom prostoru Ukrajine lopta se od Anela Ahmedhodžića odbila u gol-aut.

Ukrajinci do prednosti dolaze u 59’. Viktor Tsygankov odlično prolazi po lijevoj strani i šalje loptu na peterac za Oleksandra Zinchenka koji postiže gol za 0:1.

Izabranici Ivayla Peteva su još jednom zaprijetili nakon kornera u 74’. Lopta je ovaj put došla do Ahmedhodžića, ali i njegov pokušaj zaustavlja Bushchan.

Artam Dovbyk u 79’ kreće sam ka golu bh. tima i šalje loptu iza leđa Nikole Vasilja za konačnih 0:2.