SportDržavni TimPočeo kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo u juniorskoj konkurenciji

Počeo kvalifikacijski turnir za Europsko prvenstvo u juniorskoj konkurenciji

U prvoj utakmici reprezentacija Švajcarske pobijedila je Crnu Goru rezultatom 2:3 (23:25, 25:23, 25:19, 15:25, 9:15)

Nakon što su Crnogorke povele sa 1:0, Švajcarska je uzvratila serijom 5:0 i to na servis Lise Šenker. Natalija Vlaović i Maša Dragović najzaslužnije su što je Crna Gora došla do izjednačenja 8:8 i ponovnog vođstva 9:8. Uvele su Crnogorke prvi set u neizvjesnost, imale prednsot i od 14:12, međutim u neizvjesnoj završnici pri rezultatu 23:23 Sara Štobl je prvo odličnim smečom, a potom i servisom donijela pobjedu selekciji Švajcarske.

U drugom setu Švajcarska je imala veliku prednost, od 8 poena (10:2) ali ni to nije bilo dovoljno za mirnu završnicu jer je Crna Gora uspjela da se u potpunosti vrati u u ovaj set. Polako je Crna Gora “topila” prednost, a onda stigla do izjednačenja 15:15, a u zavrnici i do prednosti 23:22, da bi potom Sanja Rudan as servisom donijela Crnogorkama dvije set lopte, iskoristile su drugu za izjednačenje u setovima.

I u treći set je Švajcarska bolje ušla, imala tri poena prednosti ali su se Crnogorke ranije vratile u utakmicu, izjednačile na 9:9, pa povele sa 10:9, a nakon ovog više nisu ispuštale vođstvo pa su prilično uvjerljivo dobile ovaj dio igre sa 25:19.

Samo u četvrtom setu je izostala neizvjesnost jer Švajcarke u ovom dijelu igre ni u jednom momentu nisu dozvolile Crnoj Gori da se vrati u set. Vodile su od samog početka do kraja, ušle su u mirnu završnicu sa set loptom pri rezultatu 24:15, odmah su prvu iskoristile za izjednačenje 2:2 u setovima.

U taj brejku je Švajcarska povela sa 4:0, reagovao je selektor Crne Gore Zlatko Čačić tajm-autom ali ni to nije pomoglo njegovom timu jer je serija nastavljena do rezultata 6:0 i još jednog tajm-auta. Švajcarska je povela sa 8:2, a tek onda se Crnogorke bude i smanjuju na 8:6 ali snage za još jedan preokret nije bilo.

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas će protiv Crne Gore od 17:30 sati odigrati prvi meč kvalifikacjia za plasman na XXVIII EP 2022.

Evropsko prvenstvo će se odigrati od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Sjevernoj Makedoniji.