SportNogometPobjede Veleža i Borca u okviru 20. kola Premijer lige BiH

Pobjede Veleža i Borca u okviru 20. kola Premijer lige BiH

Nogometaši Veleža otvorili su drugi dio sezone domaćom pobjedom nad Željezničarom 2:0.

Rođeni su do vodstva došli već u 4. minuti preko pojačanja Nermina Haskića, a pobjedu Veleža je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom potvrdio isti igrač.

Utakmicu je obilježio veliki broj kartona, čak sedam za domaće i četiri za gostujuće igrače od kojih su dva bila za Sedada Subašića pa je Željzeničar zadnjih dvadesetak minuta utakmice odigrao s igračem manje.

Velež je trenutno osmi na ljestvici s 24 boda, dok je Željezničar s dva boda više šesti.

Široki Brijeg i Borac međusobnim su dvobojom na Pecari otvorili proljetni dio sezone bh. nogometnog prvenstva, a bolji su bili gosti iz Banja Luke koji su pobijedili rezultatom 3:0.

Sva tri pogotka pala su u drugom poluvremenu, a junak gostiju bio je Panagiotis Moraitis, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i zabio dva pogotka.

Prvi gol Moraitis je zabio u 74. minuti atraktivnim udarcem škaricama, a drugi pogodak devet minuta kasnije. Za konačnih 3:0 pogodio je Goran Brkić u 88. minuti.

Treba napomenuti da je Široki Brijeg od 32. minute igrao s čovjekom manje nakon što je izravan crveni karton nakon oštrog prekršaja dobio kapetan domaćih Božo Musa.

Meč se igrao bez prisustva publike jer je Široki kažnjen od Disciplinskog povjerenstva NS BiH jednom utakmicom bez gledatelja.

Borac se s tri nova boda učvrstio na trećem mjestu ljestvice s 33 boda, dok je Široki peti s 27 bodova.