SportNogometPobjede domaćina i dva rekorda

Pobjede domaćina i dva rekorda

Pobjede Australije i Novog Zelanda uz dvije rekordne posjećenosti obilježile su prvi dan devetog izdanja Svjetskog prvenstva nogometašica.

Na otvaranju SP-a reprezentacija Novog Zelanda je u susretu skupine A u Aucklandu pred 42.137 gledatelja priredila iznenađenje pobijedivši Norvešku sa 1-0, dok je nešto kasnije Australija u dvoboju iz skupine u B u Sydneyju pred 75.784 gledatelja identičnim rezultatom porazila Irsku.

Pogodak odluke u Aucklandu zabila je Hannah Wilkinson u 48. minuti.

Novozelanđanke su mogle i uvjerljivije slaviti, no Ria Percival je u 89. minuti iz kaznenog udarca pogodila okvir gola. Najbliže golu Norvežanke su bile u 82. minuti, no udarac Tuve Hansen je završio na gredi.

Bila je to prva pobjeda novozelandske vrste na svjetskim prvenstvima nakon 12 poraza i tri remija.

Utakmicu na Eden Parku je pratilo čak 42.317 gledatelja što je rekordna gledanost neke nogomtne utakmice na Novom Zelandu u muškoj i ženskoj konkurenciji.

U drugom susretu dana Australija je u Sydneyju porazila Irsku sa 1-0, a gol odluke zabila je Stephanie Catley u 52. minuti iz kaznenog udarca.

Susret na stadionu Australia pratilo je 75.784 gledatelja što je rekordna posjećenost za žensku nogometnu utakmicu u zemlji.

Nažalost, deveto izdanje Svjetskog prvenstva nogometašica imalo je ružan uvod nakon pucnjave u središtu Aucklanda u kojoj su tri osobe ubijene, a šest je ozlijeđenih.